| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Przełom czerwca i lipca ciepły i chwilami gorący, ale nadal z burzami oraz ulewnymi opadami deszczu i gradu

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Przełom czerwca i lipca ciepły i chwilami gorący, ale nadal z burzami oraz ulewnymi opadami deszczu i gradu

Jak zapowiadają się ostatnie dni czerwca i początek lipca 2020? Odpowiedź na to pytanie przynosi pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Nadal czekają nas dni ciepłe i chwilami gorące, ale pogoda nadal będzie niestabilna z częstymi burzami, a miejscami również możliwymi ulewnymi opadami deszczu mogącymi powodować podtopienia i wezbrania rzek, szczególnie w dzielnicach południowo wschodnich kraju, gdzie zaznaczy się adwekcja ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza. Nieco bardziej stabilna pogoda w kolejnych dniach jest oczekiwana na zachodzie i północy Polski, bo tutaj zacznie się zaznaczać obszar wyżowy.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna, od 21 czerwca, do 6 lipca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni przełom czerwca i lipca prognoza temperatury w Polsce od 21 czerwca do 6 lipca 2020

Adwekcja ciepłego powietrza utrzyma dodatnią anomalię temperatury w Polsce, aczkolwiek miejscami przejściowo, zwłaszcza w okresach deszczowych i burzowych mogą się zdarzyć nieliczne dni z nieco niższą temperaturą.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni przełom czerwca i lipca 2020 prognoza pogody dla Polski

Prognozowana średnia wartość ciśnienia, wskazuje w prognozie długoterminowej najmniej opadów i burz w kolejnych dniach w zachodniej i północnej Polsce. Na wschodzie i południowym wschodzie najczęściej pogoda będzie niestabilna z możliwymi opadami deszczu i burzami. Miejscami opady mogą być ulewne, powodując zalania i podtopienia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana średnia wartość ciśnienia za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni czerwiec lipiec 2020 prognoza temperatury opadów i ciśnienia dla Polski

W ostatnich tygodniu czerwca najwięcej opadów i burz, a przez to dość niższa temperatura jest spodziewana w dzielnicach południowo wschodnich Polski. Wstępnie prognozowane sumy opadów sugerują możliwe podtopienia i zalania. Miejscami suma opadów może być większa.

Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu do 29 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów czerwiec lipiec 2020

Prognozy wskazują, że największa suma tych opadów na południowym wschodzie Polski spadnie do 23 czerwca 2020. Niewykluczone więc, że miejscami może się na tym obszarze powtórzyć sytuacja do tej z Małopolski w powiecie bocheńskim, gdzie wylała rzeka Stradomka.

Prognozowane prawdopodobieństwo temperatury (wiązki górne) i opadów (wiązki dolne) na modelu Ensemble

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski burze ulewy podtopienia i zalania czerwiec lipiec 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!