| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Nadal możliwe przyjemne jesienne temperatury w Polsce

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Nadal możliwe przyjemne jesienne temperatury w Polsce

Dotarliśmy do przełomu września i października. Jaka czeka nas pogoda, czy możemy liczyć na wysokie temperatury i powiew babiego lata, a może czeka nas kolejne ochłodzenie i powrót jesiennych przymrozków? Prognozę rozjaśni najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski sięgająca całej pierwszej dekady października. Z prognozy wynika, że nadejście większego ochłodzenia na razie nam nie grozi. Temperatury pozostaną na przyjemnym poziomie, a opadów nie będzie wiele. Lokalne burze nadal mogą nielicznie wystąpić. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody, od 26 września, do 11 października 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce

Temperatura w Polsce do poniedziałku 27 września, miejscami przekroczy 20 st. C., zwłaszcza na zachodzie i południu. Od wtorku 28 września temperatury maksymalne nieco spadną i na ogół nie przekroczą 20 st. C. Na przeważającym obszarze kraju do około 1 października, będziemy notować maksymalnie do 15-19 st. C. Ponownie cieplej zacznie się robić pod koniec nowego tygodnia w okolicach weekendu 2-3 października. Poniżej prognoza temperatury w Polsce, od 26 września, do 11 października 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce do 11 października 2021

Jeśli prognozy nas nie zawiodą, to około za tydzień ponownie temperatury wzrosną na znacznym obszarze kraju i ponownie będziemy notować miejscami temperatury przekraczające 20 st. C. To ocieplenie ma się przeciągnąć również na znaczną część pierwszej dekady października.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Anomalia temperatury w Polsce nie będzie ujemna

Prognozowany zakres temperatury w Polsce pozostanie na przyjemnym umiarkowanym poziomie nie tylko w dzień, ale również w nocy spadki temperatur nie będą duże. Na ogół nie musimy się obawiać powrotu przymrozków. Anomalia temperatury w Polsce przeważnie ma być w normie lub nieco powyżej. Na mapie prognozowana anomalia za okres 26 września - 6 października 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 6 października

Prognoza anomalii temperatury modelu ECMWF jest zbliżona do aktualnego wydania modelu GFS, z tym, że model europejski prognozuje dodatnią anomalię, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na wschodzie średnia dobowa temperatura ma być najczęściej w normie. Poniżej zobaczymy godzinową prognozę anomalii temperatury w Polsce i Europie, od 26 września do 3 października 2021.

Opadów deszczu w Polsce na przełomie września i października niewiele

Polska w następnych dniach będzie pozostawać w obszarze pomiędzy wpływem wyżu znad wschodniej Europy, a niżem znad północnego Atlantyku. Taki układ baryczny zapewni w Polsce przewidywalne warunki pogodowe. Czekają nas zarówno dni pogodne z umiarkowaną temperaturą, jak również bardziej pochmurne ze względu na możliwe zaleganie niskiego zachmurzenia warstwowego. Opadów trochę więcej pojawi się na zachodzie kraju, a niewiele na wschodzie. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 6 października 2021

Zasięg ośrodków barycznych przełoży również na prognozę opadów deszczu. W nowym tygodniu najmniej opadów jest spodziewanych na wschodzie Polski, gdzie popada dopiero około 30 września. Wcześniej 27/28 września popada miejscami na zachodzie kraju. Na mapie wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 3 października 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce do 3 października 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla miast w Polsce

Długoterminowy trend pogodowy pod względem temperatury i opadów możemy prześledzić na prognozach wiązek modelu numerycznego. Warto zwrócić uwagę prognozę średniej wiązki. U góry dane dla temperatury, a na dole prognoza dotyczy opadów.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza długoterminowa do 12 października 2021

Pogoda na 16 dni dla Łodzi

Pogoda na 16 dni dla Łodzi, prognoza długoterminowa do 12 października 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza długoterminowa od 26 września, do 12 października 2021

Reasumując, przed nami kolejne dni jesieni z umiarkowaną temperaturą, chwilami i miejscami nieco cieplejszą z temperaturą powyżej 20 st. C. Dni z opadami do co najmniej 3-4 października będzie niewiele. Opady w tym czasie będą bardzo ograniczone. Pojawią się dni bardziej pogodne, miejscami mogą być jednak ograniczone przez trudne do przewidzenia niskie zachmurzenie warstwowe. Generalnie, przed nami okres spokojniejszych warunków atmosferycznych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!