| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura w Polsce rozczaruje. Gorące lato ustąpi, wkroczy wczesna jesień

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura w Polsce rozczaruje. Gorące lato ustąpi, wkroczy wczesna jesień

Okres krótkiego nawrotu cieplejszej masy powietrza i wyższych temperatur w Polsce szybko ustąpi. Przed nami kolejne ochłodzenie w sierpniu. Znowu poczujemy powiew jesieni. Temperatury spadną, nasili się przejściowo wiatr i pojawi się sporo opadów deszczu, wcześniej wystąpią również burze - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Ostatni pełny tydzień wakacji upłynie pod znakiem ochłodzenia, czasami przelotnych opadów deszczu, ale będą również chwile z przejaśnieniami i słońcem. Generalnie, temperatury będą niższe od normy wieloletniej. Najwięcej deszczu spadnie w pasie środkowej Polski oraz miejscami na południu, zwłaszcza między 23 i 25 sierpnia, a także pod koniec miesiąca. Adwekcja chłodnego powietrza utrzyma się co najmniej tydzień. Spadek temperatury będzie znaczący nie tylko w dzień, ale również w nocy. W przypadku wystąpienia większych przejaśnień i rozpogodzeń nie można wykluczyć pojawienia się pierwszych przymrozków, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju. Już minionej nocy temperatura miejscami na północy spadła do zaledwie 4 st. C.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna, od 22 sierpnia, do 6 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody, od 22 sierpnia, do 6 września 2021. Ochłodzenie, powiew jesieni

Ochłodzenie całą Polskę obejmie już jutro 23.08 i będzie kontynuowane w kolejnych dniach. Anomalia temperatury w dłuższym okresie będzie ujemna. Nie ma więc już szans, aby tegoroczny sierpień pod względem temperatury przekroczył normę wieloletnią. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 22 sierpnia - 1 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni,  prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 1 września 2021

Średnia temperatura w tym okresie będzie przeważnie o 1-2 st. C. niższa od normy klimatycznej, aczkolwiek będą przejściowo okresy ze znacznie większym spadkiem temperatury. Przyczyną ochłodzenia, będzie nurkujący niż, jaki w nowym tygodniu znad Skandynawii, będzie schodził na południe w kierunku Polski. Jednocześnie po jego północno zachodniej i północnej stronie rozbuduje się wyż z rejonu Wysp Brytyjskich i północnej Skandynawii. W ten sposób powstanie korytarz do napływu znacznie chłodniejszego powietrza.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres do 1 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie, od 22 sierpnia, do 1 września 2021

W czasie ochłodzenie i przejścia stref frontowych i zejścia nurkującego niżu, spodziewamy się znacznych opadów deszczu. Miejscami w ciągu najbliższego tygodnia może spaść nawet 30-100 mm wody.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 27 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana suma opadów do 27 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów i temperatury do 7 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury do 7 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, temperatura od 22 sierpnia, do 7 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody od 22 sierpnia 2021, do 7 września 2021

Podsumowując, przed nami ochłodzenie, które pozostanie na dłużej. Temperatura będzie mieć problem z przekroczeniem 20 st. C. Spodziewane są również większe sumy opadów. Chwil ze stabilną pogodą w najbliższym tygodniu, będzie zdecydowanie mniej. Kiedy pojawi się pewne ocieplenie? Prawdopodobnie jeszcze we wrześniu temperatura nas mile zaskoczy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!