| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silne i krótkie ocieplenie w Polsce. Później szybko wrócą przymrozki

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silne i krótkie ocieplenie w Polsce. Później szybko wrócą przymrozki

Za nami pierwsza połowa października, która rozczarowała miłośników wysokich temperatur w Polsce. Po ciepłym początku miesiąca, w dalszej części było chłodniej niż wskazuje na to norma wieloletnia. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski wskazuje jednak na silne, ale krótkie ocieplenie. Później wrócą jednak przymrozki, bo spodziewane jest także nagłe ochłodzenie. Pogoda będzie więc dynamiczna z szybką wymianą mas powietrza. W jednym tygodniu temperatura wzrośnie miejscami do ponad 20 stopni C., ale pod jego koniec wystąpią również kilkustopniowe przymrozki.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza pogody od 17 października, do 1 listopada 2021

Po silnym ociepleniu zaczną również częściej pojawiać się przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach ponownie pojawi się zima. Ponowny wzrost temperatury prawdopodobnie czeka nas na przełomie października i listopada, czyli w sam raz na Wszystkich Świętych.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 17 października do 1 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognoza pogody do 1 listopada 2021

W nowym tygodniu najcieplej zapowiada się okres między 19-21 października, czyli dokładnie ten, który wskazywaliśmy ze znacznym wyprzedzeniem. Najcieplej będzie na zachodzie, południu i południowym zachodzie Polski. Temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy 20 st. C. Pod koniec tygodnia, zwłaszcza w czasie kolejnego weekendu czeka nas nagłe ochłodzenie, aż do powrotu przymrozków w nocy, szczególnie w rejonach rozpogodzeń i przejaśnień.

Pogoda na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 17-27 października 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 1 listopada 2021

W nowym tygodniu czeka nas spora amplituda temperatury, bo czeka nas zarówno silne i krótkie ocieplenie, jak również nagłe ochłodzenie. Mimo to, anomalia temperatury w szerszym okresie będzie w pobliżu lub powyżej normy, gdyż ochłodzenie będzie raczej krótkotrwałe, bo pod koniec października temperatura ponownie powinna wzrosnąć. Wstępna prognoza pogody na 1 listopada Wszystkich Świętych, zapowiada umiarkowaną temperaturę, bez zimowych akcentów.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 17, do 24 października 2021

Długoterminowe prognozy na wiązkach modelu numerycznego wskazują na wyraźny trend temperatury w Polsce. W najbliższych dniach temperatura wzrośnie, następnie nastąpi szybkie ochłodzenie, a pod koniec października znowu temperatura ma wzrosnąć.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy. Prognoza pogody do 1 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa. Prognoza pogody długoterminowa do 1 listopada 2021

W Zakopanem - stolicy Podhala - po krótkim ociepleniu, ponownie w październiku zapowiada się powrót warunków zimowych, szczególnie między około 23-24 października 2021. W tym okresie ponownie jest szansa na opady śniegu i to nie tylko w Tatrach.

Pogoda na 16 dni dla Zakopanego

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Zakopanego. Prognoza temperatury od 17 października, do 1 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Polska między wyżem z południa Europy i obszarem niżowy z północy

Prognozowane średnie ciśnienie na kolejne dni wskazuje, że Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy polem klina wyżowego z południa, a obszarem niżowym z północy Europy. To oznacza, że do 21 października, opadów będzie niewiele i pojawią się tylko miejscami. Sytuacja zacznie się zmieniać wraz z nadejściem chłodnego frontu. Opadów od 21-22 października, będzie więcej w różnych regionach Polski. W tym czasie pojawi się nie tylko deszcz, ale miejscami będą możliwe również opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej, zwłaszcza w rejonach wyżej położonych. Spodziewamy się również nasilenia wiatru. Jeśli sprawdzą się aktualne prognozy, to około 21 października należy się również liczyć z wystąpieniem wichury.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, 17-27 października 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza ciśnienia w Polsce i Europie 17-27 października 2021

Prognozowana suma opadów w Polsce do 24 października 2021

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce do 24 października 2021

Reasumując, w nowym tygodniu pogoda będzie stosunkowo łagodna do 21 października. W tym czasie czeka nas systematyczny wzrost temperatury, miejscami nawet powyżej 20 st. C. Opadów będzie niewiele, a pomiędzy okresami z większym zachmurzeniem, miejscami można również liczyć na większe przejaśnienia i chwile ze słońcem. Pogoda załamie się około 21-22 października. wkroczy nagłe ochłodzenie. Wrócą częstsze opady i powrócą przymrozki. Możliwa jest również wichura. O szczegółach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!