| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ochłodzenie wróci do Polski. Znowu będą przymrozki

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ochłodzenie wróci do Polski. Znowu będą przymrozki

Pogoda we wrześniu w Polsce wreszcie przyniosła nam w minionym tygodniu zapowiadany powiew lata. W wielu regionach było gorąco, a lokalnie temperatura otarła się o upał. Pojawiło się sporo bardzo słonecznych chwil. Przed nami jednak zmiany, które już obserwujemy. Do Polski wróciły przelotne opady i burze, ponadto w nowym tygodniu, zwłaszcza pod jego koniec odczujemy większe ochłodzenie - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Ochłodzenie będzie kontynuowane również na początku 3 dekady września. Miejscami mogą wrócić przymrozki, zwłaszcza przy gruncie na wschodzie i południu Polski o ile pojawią się większe nocne przejaśnienia i rozpogodzenia. Generalnie, największe ochłodzenie odczujemy we wschodniej połowie Polski. Chłodno szczególnie zrobi się w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu. Wysoko w Tatrach w drugiej połowie września ponownie może popadać deszcz ze śniegiem i śnieg.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 12, do 27 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 12, do 27 września 2021, wróci ochłodzenie, będą przymrozki

Umiarkowanie ciepło w skali całego kraju, będzie do około 17 września. Od około 18-19 września, wschodnią i północno wschodnią Polskę może sięgnąć "jęzor" chłodnego powietrza z północy. Wówczas w ciągu dnia miejscami na wschodzie, temperatura może nie przekroczyć 10-12 st. C. Wcześniej powinno być dość ciepło, zwłaszcza 15 września, gdy temperatura miejscami wzrośnie do około 24-26 st. C.

Ochłodzenie w 3 dekadzie września. Wrócą przymrozki

Główna faza ochłodzenia rozpocznie się jednak na przełomie 2 i 3 dekady września. Z tego powodu anomalia temperatury na dłuższy okres jeszcze tego nie wskazuje, bo średnia temperatura będzie oscylować w pobliżu normy lub lekko powyżej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 12-22 września

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 22 września 2021

Sytuacja zmieni się około 18-22 września, gdy szczególnie do wschodniej Polski napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze. Jeśli wystąpią nocne większe przejaśnienia i rozpogodzenia, to miejscami wrócą przymrozki.

Prognozowana temperatura minimalna, jaka może wystąpić między 12-22 września. Lokalnie spadki temperatur, będą większe. Na uwagę zwraca północna Skandynawia i Rosja, gdzie coraz częściej zacznie się pojawiać mróz w jej europejskiej części kontynentalnej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wrzesień 2021, wrócą przymrozki, mróz w Europie

Zimno zapowiada się początek 3 dekady września. Miejscami temperatura w ciągu dnia, nie będzie przekraczać 11-14 st. C., zwłaszcza we wschodniej Polsce.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 20-26 września

Pogoda długoterminowa na 16 dni, chłodna 3 dekada września 2021, prognoza temperatury

Polska w zasięgu wyżu, ale przelotne opady i początkowo burze będą możliwe

W najbliższych dniach Polska dostanie się pod wpływ kolejnego ośrodka wyżowego, ale tym razem nie oznacza to zupełnego braku opadów, gdyż zaznaczy się tylko jego klin. Od czasu do czasu będą się przedzierać fronty atmosferyczne. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a początkowo wystąpią również burze. Czeka nas pogoda zmienna, zarówno z dniami pogodnymi, jak również z nieco większym zachmurzeniem i możliwym przelotnym deszczem.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres do 22 września

Pogoda wrzesień 2021, prognoza długoterminowa od 12, do 27 września, ciśnienie

Wyż znad Skandynawii współdziałając z niżem znad Rosji, skieruje do wschodniej i częściowo środkowej Europy znacznie chłodniejsze powietrze.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 20 września

Pogoda długoterminowa dla Polski, prognoza sumy opadów do 20 września 2021

Większość prognozowanych opadów na nowy tydzień w Polsce, pojawi się 12 oraz miedzy 16-19 września.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla wybranych miast w Polsce

Prognozy długoterminowe oparte na średniej z wszystkich wiązek prognostycznych, dość trafnie oddają trend pogodowy, jaki czeka nas w najbliższych dwóch tygodniach. Wiązki górne przedstawiają prawdopodobieństwo temperatury w danym terminie, a dolne ryzyko opadów.

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa do 28 września

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody, od 12, do 28 września 2021

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza pogody od 12, do 28 września 2021

Pogoda na 16 dni dla Zakopanego

Pogoda na 16 dni dla Zakopanego, prognoza pogody do 28 września 2021

Pogoda na 16 dni dla Wrocławia

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Wrocławia, prognoza pogody, od 12, do 28 września 2021

Podsumowując, przed nami jeszcze kilka względnie ciepłych dni. Na przełomie 2 i 3 dekady września czeka nas ochłodzenie, które będzie kontynuowane po 20 września. Najbardziej będzie odczuwalne we wschodniej i południowej Polsce. Lokalnie w sprzyjających warunkach pojawią się przymrozki. Warunki pogodowe, będą zmienne. Czekają nas zarówno dni pogodne, jak również z przelotnymi opadami i burzami, aczkolwiek nie będą one przeważać. Suma opadów ma utrzymywać się okresami w pobliżu lub nadal poniżej normy wieloletniej. Głębokość, zakres i długość spodziewanego ochłodzenia, będzie weryfikować w kolejnych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!