| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa marca z wiosenną temperaturą i kilkudniowym ochłodzeniem. Wiele dni ze Słońcem

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa marca z wiosenną temperaturą i kilkudniowym ochłodzeniem. Wiele dni ze Słońcem

Niewiele opadów, przewaga pogody wyżowej, powiew wiosennych temperatur i krótkie kilkudniowe ochłodzenie z niewykluczonymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, to najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognoza pogody na drugą połowę marca zapowiada się nieźle dla osób czekających na cieplejszą i słoneczniejszą wiosnę, bowiem pojawi się sporo pogodnych dni, z umiarkowaną, początkowo znacznie wyższą temperaturą od normy wieloletniej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura, od 15, do 30 marca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody na drugą połowę marca 2020 w Polsce

Ochłodzenie również jest spodziewane, szczególnie między 21, a 24 marca, ale później temperatury ponownie wzrosną. Ujemne temperatury w nocy w czasie tego ochłodzenia są spodziewane praktycznie w całym kraju, a w innych terminach pojawią się tylko miejscami.

Mimo krótkiego ochłodzenia, pozostałe dni będą na tyle ciepłe aby anomalia temperatury nadal utrzymała się na poziomie kilku stopni powyżej normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody druga połowa marca 2020 temperatura w Polsce

W tym czasie będziemy pozostawać pod wpływem przewagi oddziaływania ośrodka wysokiego ciśnienia, dlatego opadów będzie stosunkowo niewiele. Zaznaczy się znaczna przewaga pogodnych i słonecznych dni.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody na drugą połowę marca 2020, ciśnienie w Polsce

Prognozowana suma opadów do 22 marca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody na drugą połowę marca 2020, opady w Polsce

Reasumując, druga połowa marca przyniesie nam powiew wiosennych dni ze Słońcem i przyjemną temperaturą, stosunkowo niewiele opadów, ale musimy się również liczyć z kilkudniowym ochłodzeniem, około 21-24 marca. W tym czasie miejscami ponownie popada śnieg i krupa śnieżna, niewykluczone lokalne burze, a ponadto pojawi się nocny mróz niemal w całym kraju. Zimy z tego jednak nie będzie, bo z każdym kolejnym dniem ponownie będzie cieplej.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!