| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wielodniowa fala upałów na zachodzie Polski, miejscami burze i niewiele opadów

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wielodniowa fala upałów na zachodzie Polski, miejscami burze i niewiele opadów

Przed nami najnowsze wydanie trendu prognozy długoterminowej. Czy czeka nas upalna i burzowa pogoda, a może ochłodzenie w dalszej części sierpnia 2020? Odpowiedź na to pytanie przynosi pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Zapowiada ona kontynuacje wielodniowego upału, głównie na zachodzie Polski przerywanego przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, aczkolwiek zjawisk nie powinno być dużo. Bardzo dobrze najbliższe dni zapowiadają się dla wypoczywających nad morzem, gdzie pogoda ma być często stabilna i słoneczna. Orzeźwienia należy szukać na Podhalu oraz w Bieszczadach, bo w tej części Polski temperatury maja być najniższe.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognozowana temperatura od 9, do 24 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni od 9, do 24 sierpnia 2020 prognozowana temperatura w Polsce

Prognozowany układ baryczny i zakres temperatur wyraźnie wskazuje na dodatnią anomalię temperatury na zachodzie Polski, a więc tam, gdzie jest spodziewany upał z najwyższymi temperaturami. Z kolei we wschodnich województwach Polski temperatura ma być niższa, ale nie ma mowy, aby można było mówić o zimnych dniach. Temperatura najczęściej będzie oscylować w pobliżu normy lub nieznacznie powyżej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowana anomalia temperatury sierpień 2020 w Polsce i Europie

Kolejne dni sierpnia 2020 nie przyniosą dużej sumy opadów. Stabilna, słoneczna pogoda, będzie przerywana krótkimi burzami z przelotnymi opadami, ale burze będą mieć ograniczony zasięg. Mimo to, lokalnie mogą być silne. Warto obserwować prognozę pogody oraz bezpośrednio zmiany na niebie, szczególnie w przypadku górskich wędrówek.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wstępnie prognozowana suma opadów do 17 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowana suma opadów w Polsce do 17 sierpnia 2020

Prognozowany układ baryczny na kolejne dni sierpnia 2020 zapowiada pozostanie Polski pomiędzy układem wyżowym znad Skandynawii, a polem obniżonego ciśnienia znad południowej Europy. Oznacza to, że pogoda najbardziej stabilna będzie na północy kraju, zwłaszcza nad morzem. To dobra informacja dla osób wypoczywających nad Bałtykiem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie sierpień 2020

Reasumując, kolejne dni sierpnia 2020 przyniosą bardzo dobrą pogodę dla osób przebywających na urlopach. Czeka nas wiele słonecznych, gorących i miejscami upalnych dni, zwłaszcza na zachodzie Polski. Miejscami mogą one być przerywane burzami z przelotnymi opadami, dlatego warto śledzić bieżące prognozy pogody i dane radarowe, szczególnie w rejonach podgórskich. Niższa temperatura jest spodziewana na Podhalu, w Bieszczadach i we wschodnich dzielnicach Polski, ale i tutaj nie będzie zimno.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!