| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do Polski powróci chwilami gorące i upalne lato. Mniej opadów i burz

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do Polski powróci chwilami gorące i upalne lato. Mniej opadów i burz

Początek sierpnia rozczarował miłośników gorącego i upalnego wakacyjnego urlopu po bardzo ciepłych pierwszych dwóch miesiącach meteorologicznego lata. Z reguły jeden z najcieplejszych okresów w roku stał się jednym z najchłodniejszych od lat. Takie wytchnienie przyda się jednak nie tylko ludziom nie lubiącym bardzo wysokich temperatur, ale również przyrodzie, gdyż spadło zużycie wody na podlewanie oraz do kąpieli w basenach. Lato nie powiedziało jednak ostatniego słowa, bo kolejne dni przyniosą powrót wyższych temperatur. Znowu będzie okresami gorąco, a nawet miejscami wróci upał - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Upał nie będzie ekstremalny, bo na ogół temperatura miejscami będzie oscylować w pobliżu 30 st. C., ponadto nie wystąpi w całym kraju, ale wyraźnie zrobi się cieplej i miejscami częściej gorąco, gdyż temperatura maksymalna najczęściej będzie się zatrzymywać na wartościach na ogół 23-29, lokalnie 30 st. C. Czeka nas zatem powrót ciepłego lata. Wzrostowi temperatury, będzie również towarzyszyć sporo chwil ze słońcem, dzięki wpływowi układu wyżowego. Opadów i burz w kraju po przejściu strefy frontowej, od jutrzejszego 09.08 południa będzie znacznie mniej przez kolejny nowy tydzień.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 8, do 23 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 8, do 23 sierpnia 2021, wróci upał, więcej pogodnych i słonecznych dni, mniej opadów, burze rzadsze

Wzrost temperatury przełoży się na anomalie, która ponownie w całym kraju przejdzie na wartość dodatnią. Średnia dobowa, będzie powyżej normy. Wstępnie ciepło zapowiada się szczególnie okres, między 14-21 sierpnia, mimo, że aktualne wydanie modelu GFS z godziny 00UTC na to nie wskazuje, bo wydanie prognozy poszło po najchłodniejszych wiązkach.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, za okres 14-21 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 15, do 21 sierpnia 2021

W nowym tygodniu czeka nas zdecydowanie mniej opadów i burz w Polsce i to już od poniedziałkowego 09.08 południa. Wcześniej przejdzie najbliższej doby zapowiadana kolejna strefa umiarkowanych i chwilami dość intensywnych opadów i lokalnych burz, głównie przez wschodnią połowę kraju.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce i Europie, za okres 14-21 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie, do 21 sierpnia 2021

Polska w następnych dniach znajdzie się w obszarze pomiędzy niżem znad Atlantyku i Wysp brytyjskich, a wpływem wyżu z południowej i wschodniej Europy. Taki układ baryczny umożliwi napływ cieplejszego powietrza do środkowej Europy. Większość prognozowanych opadów na poniższej mapie pogodowej, spadnie w Polsce 8-9 sierpnia 2021. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 15 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce do 15 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane prawdopodobieństwo temperatury i opadów w Warszawie, do 24 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza pogody, od 8, do 24 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa. Prognoza możliwych temperatur i opadów, od 8, do 24 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody do 24 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody do 24 sierpnia 2021

Podsumowując, przed nami okres przyjemniejszego lata, bo znowu cieplejszego, ponadto z mniejszą liczbą dni z opadami i burzami.

Pogoda umożliwi nam jeszcze skorzystanie z urlopu na świeżym powietrzu po chłodnym początku sierpnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!