| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ocieplenie i wyż wkroczy we wrześniu do Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ocieplenie i wyż wkroczy we wrześniu do Polski

Ochłodzenie z częstymi opadami deszczu związane z wypełniającym się niżem górnym nad Polską daje nam się we znaki od blisko tygodnia. Niż musi się ostatecznie wypełnić i zaniknąć, bo nie może się odsunąć, gdyż jest blokowany przez układ wyżowy. Z upływem września możemy jednak liczyć na poprawę pogody, gdyż dostaniemy się pod wpływ wyżu. Opadów będzie mniej, ponadto temperatura wzrośnie, często powyżej 20-24 st. C. Znowu zrobi się przyjemnie, aczkolwiek noce mogą być chłodne - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. W najbliższych dniach, do około 2 września należy się spodziewać dotychczasowego typu pogody. Nadal miejscami będą możliwe okresami opady deszczu, zachmurzenie będzie duże, z szansą na przejaśnienia z umiarkowaną i niską temperaturą. Sytuacja zacznie się zmieniać od około 3-4 września, gdy Polska od zachodu zacznie się dostawać pod wpływ wyżu. Pojawi się wtedy coraz więcej pogodnych chwil, aczkolwiek niż znad Rosji sprowadzi do kraju chłodne powietrze. Do słońca powinno być jednak dość ciepło. W nocy natomiast w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza na północnym wschodzie mogą się jednak przejściowo zdarzyć przymrozki, zwłaszcza przy gruncie około 4-6 września.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 29 sierpnia, do 13 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody w Polsce, od 29 sierpnia, do 13 września 2021, wróci ocieplenie

W następnym tygodniu temperatury powinny wzrosnąć. Niewykluczone, że miejscami będziemy notować nawet 25 st. C. Wrzesień przyniesie nam więc jeszcze ciepły i pogodny okres. Musimy się uzbroić w cierpliwość.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury za okres 29 sierpnia - 7 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 7 września 2021

Polska po ustąpieniu odciętego niżu górnego, w pierwszej dekadzie września dostanie się pod wpływ wyżu. Częste opady ustaną, pojawi się więcej pogodnych dni. Początkowo temperatura pozostanie jeszcze na umiarkowanym poziomie, bo między wyżem i niżem znad Rosji powstanie korytarz do napływu chłodniejszego powietrza.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie, za okres do 7 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia do 7 września 2021, kiedy się ociepli

Zanim pogoda zdecydowanie się poprawi w ciągu września, to jeszcze w ostatnich dniach sierpnia i na początku września da nam się we znaki wypleniający niż. Nadal będą się pojawiać w wielu miejscach opady deszczu, a temperatura pozostanie na niskim poziomie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 5 września 2021. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 5 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 6 września 2021. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce, do 6 września 2021

Trend pogodowy doskonale jest widoczny na wiązkach modelu Ensemble dla wybranych miast w Polsce. Górne wiązki przedstawiają prawdopodobieństwo temperatury, a dolne opadów.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, do 14 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, pogoda do 14 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, pogoda do 13 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody od 29 sierpnia, do 14 września 2021

Podsumowując, przełom sierpnia i września nadal będzie przynosił pochmurną, chłodną i chwilami deszczową pogodę. Z upływem 1 dekady września dostaniemy się jednak pod wpływ wyżu. Pogoda stanie się bardziej stabilna, aczkolwiek początkowo będzie jeszcze chłodno, szczególnie w nocy w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń, gdzie mogą się lokalnie pojawić niewielkie przymrozki. Temperatury powinny zdecydowanie wzrosnąć pod koniec nowego tygodnia lub w przyszłym tygodniu. Jeszcze wróci cieplejsza pogoda.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!