| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wiosenne ciepło w Polsce ustąpi przed Wielkanocą, ale ataku zimy nie będzie

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wiosenne ciepło w Polsce ustąpi przed Wielkanocą, ale ataku zimy nie będzie

Pogoda na przełomie marca i kwietnia, zgodnie z wcześniejszymi prognozami zapowiada się ciepło w Polsce. Jakie warunki atmosferyczne przyniosą kolejne dni, czy będzie duże ochłodzenie w Wielkanoc i powrót warunków zimowych, a może ciepło utrzyma się dłużej? Odpowiedź przynosi najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozy jednoznacznie wskazują, że ciepła masa powietrza utrzyma się w kraju do 1 kwietnia 2021. W tym czasie w kraju zanotujemy nawet 20-22 stopnie Celsjusza. Od 2 kwietnia 2021 temperatury spadną i nadejdzie ochłodzenie w czasie świat wielkanocnych, ale spadek temperatury nie będzie na tyle duży, aby mówić o ataku zimy i silnym mrozie, mimo, że przymrozki w nocy w czasie przejaśnień i rozpogodzeń mogą się miejscami zdarzyć. W ciągu dnia temperatury będą jednak dodatnie, miejscami w okolicach 6-12 stopni. Po okresie ciepła w czasie przejścia chłodnego frontu i później napływu chłodniejszego powietrza mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i lokalnie śniegu, ale nic więcej nie musimy się spodziewać.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 28 marca, do 12 kwietnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 28 marca, do 12 kwietnia 2021

Mimo, że w pierwszej dekadzie kwietnia temperatura spadnie, to ochłodzenie nie będzie na tyle silne, aby anomalia temperatury w dłuższym okresie przeszła wyraźnie na wartości ujemne.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres, od 28 marca, do 7 kwietnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie do 7 kwietnia 2021

Polska w najbliższych dniach będzie postawać przeważnie w obszarze pola wyżowego rozciągającego się od Atlantyku po wschodnią i południową Europę. To oznacza, że opady będą się pojawiać przeważnie miejscami i przelotnie, w tym niewykluczone kolejne lokalne burze w czasie adwekcji cieplejszego powietrza. Sytuacja zmieni się wraz z ochłodzeniem przed świętami, gdy na pogodę wpłyną układy niżowe z północy Europy.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres do 7 kwietnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie do 7 kwietnia 2021

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do 5 kwietnia 2021. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce do 5 kwietnia 2021

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do 5 kwietnia 2021. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów w Polsce do 4-5-6 kwietnia 2021

Spodziewany zakres i zasięg wiosennego ocieplenia i ochłodzenia przed świętami wielkanocnymi, doskonale widać na prognozie anomalii temperatury w Polsce i Europie, od 28 marca, do 5 kwietnia 2021. Szczególnie ciepło zapowiada się przełom marca i kwietnia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy. Prognozowana możliwy zakres temperatury i opadów, do 10 kwietnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza pogody od 29 marca, do 10 kwietnia 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody do 10 kwietnia 2021

Pogoda na 16 dni dla Poznania

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Poznania, prognoza pogody do 10 kwietnia 2021

Podsumowując, po chwilowym ochłodzeniu dziś 28.03, kolejne dni marca, aż do 1 kwietnia 2021 zapowiadają się w Polsce z wiosenną temperaturą. Przed Wielkanocą ochłodzi się i mogą w nocy powrócić gdzieniegdzie przymrozki, zwłaszcza w rejonach z rozpogodzeniami. Niewykluczone, że miejscami pojawią się również przelotne opady pochodzenia zimowego, ale będzie to co najwyżej epizod. Okres ochłodzenia nie potrwa długo, bo ograniczy się do kilku dni.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!