| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. W 3 dekadzie listopada 2020 ochłodzenie, pojawią się przymrozki w Polsce. Prawdziwej zimy nadal brak

Pogoda długoterminowa na 16 dni. W 3 dekadzie listopada 2020 ochłodzenie, pojawią się przymrozki w Polsce. Prawdziwej zimy nadal brak

Za nami ponad tydzień bez większych opadów deszczu w wielu regionach Polski. Zgniły wyż uniemożliwił pojawieniu się licznych rozpogodzeń, ale sytuacja pogodowa w kolejnych dniach zacznie się zmieniać. Przede wszystkim wyż odsunie się dalej na wschód Europy, dzięki temu pojawią się liczniejsze przejaśnienia i rozpogodzenia z wyższą temperaturą, ale od około 3 dekady listopada 2020 czeka nas również ochłodzenie. Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski zapowiada w ostatniej dekadzie listopada spadek temperatury, pojawienie się przymrozków w wielu regionach Polski, a poza tym miejscami również poza górami mogą wystąpić pierwsze w tym sezonie słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Niewykluczone, że lokalnie na krótko zdoła się zabielić, jednak o prawdziwej wielodniowej zimie nadal nie możemy mówić.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozowana temperatura od 15, do 30 listopada 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 15, do 30 listopada 2020

W najbliższych dniach temperatura miejscami wzrośnie, zwłaszcza na zachodzie, południowym zachodzie i lokalnie na południu kraju, gdzie temperatura maksymalna osiągnie nawet do 13-15 st. C. Dzięki temu anomalia temperatury (na mapie 10 dniowej) będzie dodatnia, mimo spodziewanego ochłodzenia po 20 listopada.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce do 30 listopada 2020

Centrum wyżu w kolejnych dniach odsunie się na wschód Europy. Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem znad Rosji, a niżem znad Islandii. Taki układ baryczny oznacza, że do 20 listopada pogoda nadal będzie dość stabilna z temperaturą powyżej normy. Jeśli popada to tylko miejscami, słabo i przelotnie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce do 30 listopada 2020

Sytuacja ma się zmienić po 20 listopada, gdy napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Pojawią się przymrozki, a w kolejnych dniach miejscami mogą się zdarzyć słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie w górach, ale i na nizinach nie można takich opadów wykluczyć.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów śniegu za okres najbliższych 10 dni. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, kiedy w listopadzie 2020 spadnie śnieg w Polsce

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do 23 listopada. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 23 listopada 2020

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do 23 listopada. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 24 listopada 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!