| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejna fala upałów uderzy w Polsce. Grożą nam znowu silne burze i nawałnice

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejna fala upałów uderzy w Polsce. Grożą nam znowu silne burze i nawałnice

Tegoroczne lato meteorologiczne przynosi nam wiele gorących i upalnych dni, ale pojawiają się również silne burze i nawałnice rozwijające się w niestabilnej i wilgotnej masie powietrza. Po zakończeniu drugiej fali upałów, temperatura tylko nieznacznie spadła, bo nadal jest na ogół ciepło i gorąco. Przed nami jednak kolejna już 3 fala upałów - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Powrotowi wyższych temperatur, będzie jednak towarzyszyć miejscami tendencja do rozwoju, głównie popołudniowych i wieczornych burz. Czasami może się zdarzyć, że mimo zapowiadanych burz i opadów w danym rejonie one nie wystąpią, bo opady konwekcyjne z natury mają ograniczony zasięg, ale tam gdzie przejdą mogą być silne, powodując szkody, a kilka, kilkanaście minut dalej nie spadnie ani kropla. Innym razem może być odwrotnie. To klasyka opadów pochodzenia burzowego w sezonie letnim.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 11, do 27 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 11, do 26 lipca 2021, wraca fala upałów

Pierwszym dniem 3 fali upałów, będzie poniedziałek 12 lipca 2021. W tym dniu temperatura ponownie osiągnie lub przekroczy 30 st. C. na wschodzie Polski, od Podlasia po Podkarpacie. W następnych dniach upał będzie możliwy na większym obszarze kraju, jednak ponownie może być ograniczany miejscami przez strefy frontowe z silnymi burzami. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury za okres 11-21 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 21 lipca 2021

Później temperatura nieznacznie spadnie, ale nadal z szansą w następnym tygodniu na kontynuację gorących i okresami upalnych dni. Generalnie ciepłe lato z nami pozostanie, aczkolwiek okresami będzie burzowe.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres do 21 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie, do 21 lipca 2021

Polska w kolejnych dniach pozostanie w obszarze pomiędzy skrajem klina wyżowego rozciągającego się od północno zachodniej Rosji przez Skandynawię po Wyspy Brytyjskie i Atlantyk, a polem obniżonego ciśnienia znad południowej Europy. W ten sposób do Polski, będzie podsyłana dość często ciepła, ale niestabilna i okresami wilgotna masa powietrza, dlatego niemal codziennie w różnych regionach kraju należy się liczyć z wystąpieniem burz. Miejscami burze mogą być silne z gradem i nawałnicami.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce do 16 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana suma opadów w Polsce, do 16 lipca 2021

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 19 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16, prognoza sumy opadów do 19 lipca 2021

Prognozy długoterminowe wskazują, że najwięcej opadów, w tym burz w nowym tygodniu, będzie w zachodniej połowie Polski. Miejscami ponownie mogą wystąpić nawalne opady deszczu i gradu, lokalnie należy się liczyć z ryzykiem podtopień. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane prawdopodobieństwa temperatury i opadów w Warszawie, do 27 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza pogody, od 11, do 27 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody do 27 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody do 27 lipca 2021

Krótko mówiąc, przed nami kontynuacja gorącego i chwilami upalnego lata, ale czasami z tendencją do burz z gradem i nawałnicami, w różnych regionach, dlatego należy śledzić nasze codzienne prognozy, aby precyzyjnie się dowiedzieć, gdzie będzie padać i grzmieć z ryzykiem przejścia niebezpiecznych zjawisk.

3 fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, od 11, do 16 lipca 2021

Podsumowując, lipiec w kolejnych dniach, będzie przynosił nadal letnią pogodę z wysokimi temperaturami. To będzie kontynuacja ciepłego lata rozpoczętego w czerwcu. Okresami będzie gorąco i upalnie. Przejściowo mogą się zdarzyć chłodniejsze dni ze względu na przechodzące burze, ale ich zasięg będzie ograniczony. Najniższe temperatury, będziemy notować zazwyczaj nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!