| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Czy zaskoczy nas pogoda w Polsce w ostatnim tygodniu sierpnia i na początku września 2020?

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Czy zaskoczy nas pogoda w Polsce w ostatnim tygodniu sierpnia i na początku września 2020?

Za nami dni sierpnia, które w Polsce chwilami przynosiły miejscami upał. Dziś 23.08 już nigdzie nie zanotujemy temperatur osiągających lub przekraczających 30 st. C. Nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, sięgająca całego okresu przełomu sierpnia i września 2020 w Polsce, aż do 7 września nie przewiduje powrotu do upału, aczkolwiek mogą się zdarzyć chwilami temperatury przekraczające próg gorąca, czyli temperatury osiągające lub przekraczające 25 st. C. Pogoda w tym czasie będzie zmienna, pojawią się zarówno dni ciepłe i chwilami gorące, ale również chłodniejsze w czasie przechodzenia stref opadów deszczu i lokalnych burz. Mimo to, temperatura nadal ma być przeważnie powyżej normy, zwłaszcza we wschodniej i południowej połowie kraju.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 23 sierpnia, do 7 września 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski od 23 sierpnia, do 7 września 2020

Prognozowany zakres temperatur wystarczy do utrzymania na ogół dodatniej anomalii, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana temperatura w Polsce i Europie, od 23 sierpnia, do 7 września 2020

Polska w kolejnych dniach pozostanie przeważnie w polu obniżonego ciśnienia, związanego z niżem znad Skandynawii, dlatego nie możemy liczyć na trwały okres stabilnej pogody. Z tego też powodu najniższe temperatury będą notowane najczęściej nad morzem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognozowana temperatura i ciśnienie od 23 sierpnia, do 7 września 2020

Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu do końca sierpnia 2020 w Polsce

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana suma opadów deszczu w Polsce, sierpień i początek września 2020

W ostatnim tygodniu sierpnia najniższe temperatury oraz najczęstsze opady deszczu będą notowane we wszystkich północnych i północno wschodnich województwach Polski, szczególnie nad morzem. Na pozostałym obszarze kraju deszcze pojawią się tylko miejscami i przelotnie. Lokalnie mogą wystąpić również burze. Pod koniec tygodnia około 28/29 sierpnia, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju spodziewamy się znacznego ocieplenia do około 27-28 st. C., ale po nim na wschodzie i południowym wschodzie kraju przejdą opady deszczu i prawdopodobnie miejscami burze. Już teraz zalecamy śledzenie codziennych prognoz.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!