| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Początek maja w Polsce z możliwymi opadami deszczu. Miejscami burze, temperatura umiarkowana

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Początek maja w Polsce z możliwymi opadami deszczu. Miejscami burze, temperatura umiarkowana

Czy kolejne pozostałe dni kwietnia i początek maja 2020, w tym Majówka w Polsce wreszcie przyniosą potrzebne opady deszczu? Na to pytanie odpowiemy w najnowszej długoterminowej prognozie pogody. Dane z modeli numerycznych przewidują, że pogoda długoterminowa na 16 dni będzie kontynuować zmianę układu barycznego (zapoczątkowaną kilka dni temu), a przez to wreszcie zacznie częściej padać deszcz. Miejscami opadom będą towarzyszyć burze. Opady te będą mieć jednak ograniczony zasięg, dlatego szybkiego złagodzenia suszy nie przyniosą, aczkolwiek miejscami mogą być intensywne. Temperatura pozostanie na umiarkowanym poziomie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, od 26 kwietnia, do 11 maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni kwiecień maj 2020 Majówka w Polsce prognoza pogody od 26 kwietnia do 11 maja

Prognozowana temperatura maksymalna przyniesie na przeważającym obszarze Polski normę klimatyczną, tylko na północnym wschodzie będzie nieznacznie chłodniej, a na zachodzie i południowym zachodzie trochę cieplej niż wskazuje na to średnia wieloletnia dla tego okresu roku.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 prognoza deszcz burze temperatura

Najważniejsza zmiana dotyczy układu barycznego. Wyż, który do tej pory przynosił stabilne warunki atmosferyczne odsunął się na północ. Na północnym Atlantyku po okresie uśpienia widać pojawienie się niewielkich ośrodków niżowych w pobliżu Europy.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 Prognoza pogody dla Polski kiedy deszcz i burze

Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, a to oznacza, że pogoda w kolejnych dniach, zwłaszcza między 29 kwietnia, a 4 maja będzie dynamiczniejsza. Pojawią się potrzebne opady deszczu i gdzieniegdzie burze. Miejscami opady mogą być intensywne. Krótko mówiąc - po wielu dniach stabilnej pogody w kwietniu, w kolejnych dniach nastąpi przełamanie w kierunku bardziej urozmaiconej pogody, dlatego prognozę pogody warto śledzić na bieżąco.

Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu do 3 maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 prognoza pogody deszcz burze temperatura w Polsce

W nowym tygodniu w wielu regionach Polski popada, zwłaszcza około 29 kwietnia oraz około 1-3 maja w Majówkę. Opadom mogą towarzyszyć burze. Prognoza sumy opadów dla poszczególnych regionów w tym terminie może się jeszcze zmienić, co jest charakterystyczne dla cieplejszej pory roku i układów podchodzących z południa. Jedno jest pewne, wreszcie częściej zacznie padać. Śledźcie nasze prognozy na bieżąco. 

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!