| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Powiew gorącej wiosny w prognozach. Przymrozki wkrótce ustąpią

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Powiew gorącej wiosny w prognozach. Przymrozki wkrótce ustąpią

Zapowiadaliśmy, że w trakcie drugiej dekady maja w Polsce temperatury wzrosną i przymrozki zaczną ustępować. Potwierdza to nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. W prognozach widoczne są również pierwsze gorące dni o których w naszym kraju mówimy, gdy temperatura w cieniu osiąga lub przekracza 25 st. C. Nowy tydzień rozpoczniemy od dominacji układu wyżowego. Później spodziewamy się napływu wilgotnej i ciepłej masy powietrza.

Prognoza zakresu temperatur maksymalnych w Polsce, od 7, do 22 maja 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, przymrozki ustąpią, pierwsza fala gorąca w prognozach, maj 2023

Początek nowego tygodnia będzie jeszcze chłodny szczególnie nad ranem, zwłaszcza we wschodnich regionach Polski, gdzie mogą występować miejscami przymrozki. W ciągu dnia będzie jednak przyjemnie ciepło, bo w cieniu w wielu regionach będziemy notować kilkanaście st. C., a w słońcu będzie znacznie cieplej. W drugiej połowie tygodnia miejscami temperatury zaczną osiągać lub przekraczać 20 st. C., a powszechne nocne przymrozki powinny ustąpić. Jeśli jescze wystąpią to tylko punktowo.

Pierwsze 25 st. C. w prognozach. Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 15 maja 2023

Pogoda długoterminowa, pierwsza fala gorąca w Polsce, maj 2023

W dalszej części maja, zwłaszcza w trakcie drugiej połowy miesiąca pojawi się szansa na pierwsze osiagnięcie lub przekroczenie progu gorąca w Polsce o którym mówimy przy temperaturze co najmniej 25 st. C. Do tej pory w tym roku najwyższą temperaturą jest 24,8 st. C. zanotowane na stacji IMGW we Fromborku. Ta wartość z pewnością zostanie pobita. Wrócą wtedy jednak burze i opady, gdyż pojawi się adwekcja ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza z południa, ale będzie za to powiew ciepłej, czy nawet gorącej wiosny o którą często pytacie.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 13 maja 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce do 13 maja 2023

Polska w najbliższych dniach będzie pozostawać w zasiegu wyżu Tina znad wschodniej Europy. Zapewni nam stabilną pogodę na przeważającym obszarze kraju co najmniej między 8-13 maja. Później zacznie ponownie rosnąć częstotliwość przelotnych opadów i lokalnych burz wraz z adwekcją niestabilnego i chwiejnego, ale ciepłego powietrza z południa Europy, gdy w obszar wyżowy podejdą strefy wilgoci z frontami.

Niewiele opadów w Polsce. Aktualnie prognozowana suma opadów do 14 maja 2023

Pogoda długoterminowa, niewiele opadów w Polsce, prognoza opadów do 14 maja 2023

W nowym tygodniu popada przelotnie i miejscami na zachodzie kraju, głównie między 10-11 maja, a później około 13-14 maja na wschodzie, gdzie mogą również wystąpić burze. Zasięg tych opadów i termin wystąpienia może jeszcze ulec korekcie, dlatego warto śledzić kolejne prognozy.

Pogoda na 16 dnia dla Warszawy do 21 maja 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, pierwsza fala gorąca w maju 2023

Druga połowa maja ma szczególnie przynosić typowo wiosenną pogodę w Polsce. Będzie ciepło oraz chwilami i miejscami gorąco, ale okresami między przejaśnieniami i rozpogodzeniami będą się w chwiejnym powietrzu rozwijać przelotne opady i burze. Potwierdzają to najnowsze prognozy wielu wiązek prognostycznych.

Pogoda na 16 dni dla Białegostoku

Pogoda na 16 dni dla Białegostoku, prognoza temperatury i opadów do 21 maja 2023

Skala ocieplenia będzie się jeszcze zmieniać w prognozach, być może temperatury będą okresami jeszcze wyższe, ale trend ocieplenia wydaje się pewny. Prognozy będziemy weryfikować na bieżąco. Najważniejsze, że przymrozki wkrótce ustąpią i definitywnie w trakcie maja zakończymy sezon grzewczy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!