| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Po upale przejdą nawałnice. Ulewy z gradem przyniosa zalania w tych regionach

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Po upale przejdą nawałnice. Ulewy z gradem przyniosa zalania w tych regionach

W tym tygodniu Polska dostała się pod wpływ cyrkulacji zachodniej i ten stan atmosferyczny utrzyma się na przełomie lipca i sierpnia - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Czekają nas wahania temperatur, bo będą zarówno dni gorące, a nawet na chwilę miejscami pojawi się upał, ale również przejdą niże z ulewnym deszczem. Po upale wystąpią także burze, lokalnie z nawałnicami niosącymi grad, silny wiatr i nawalny deszcz. Będą również okresy znacznie chłodniejsze.

Prognozowany zakres temperatur maksymalnych w Polsce, od 23 lipca, do 7 sierpnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, po upale nawałnice z ulewami w Polsce, prognoza do 7 sierpnia 2023

Początek nowego tygodnia będzie gorący, a miejscami również upalny, zwłaszcza w centrum, na południu i południowym zachodzie kraju. Upał będzie jednak słaby i krótkotrwały, bo w kolejnych dniach temperatury spadną, zwłaszcza między 26-27 lipca, gdy miejscami nie przekroczą nawet 20 st. C. Wcześniej po krótkim upale przejdą burze. Miejscami mogą być silne z ulewnym deszczem, gradem i wiatrem o sile wichury. Najniższe temperatury nadal najczęściej będą na północy kraju, zwłaszcza nad morzem.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, jaka będzie możliwa między 24-26 lipca 2023 według modelu GFS

Pogoda długoterminowa, krótki upał a po nim burze z nawałnicami i ulewami w Polsce na przełomie lipca i sierpnia 2023, mapa temperatury

Ostatnie miejscami dość chłodne noce jak na środek lata oraz przewidywany spadek temperatury w pozostałych dniach lipca na ogół bez upału sprawią, że ostatecznie tegoroczny lipiec zapisze się w skali kraju jako miesiąc nieznacznie powyżej normy na poziomie anomalii około 0,7-0,8 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres między 26-28 lipca 2023

Krótki upał i kolejne burze z nawałnicemi, będą ulewy na przełomie lipca i sierpnia 2023 w Polsce

Ponownie wyższe temperatury w kierunku miejscami powrotu do wartości w pobliżu 30 st. C., czekają nas w Polsce prawdopodobnie w trakcie pierwszej dekady sierpnia.

Prognozowana suma opadów w Polsce do 30 lipca 2023

Pogoda długoterminowa, prognoza sumy opadów w Polsce do 30 lipca 2023, gdzie będą ulewy

Niepokojąco w nowym tygodniu wyglądają prognozy sumy opadów dla szczególnie południowych i południowo wschodnich regionów Polski. Miejscami na froncie uaktywnią się burze z ulewnym deszczem i gradem, ale są również prognozowane przejścia ośrodków niżowych, zwłaszcza między 25-27 lipca. Wszystko będzie zależeć od dokładnej ich trajektorii, ale niewykluczone, że miejscami w tym okresie spadnie nawet powyżej 80-100 litrów wody na m2 ziemi. Lokalnie może to się skończyć zalaniami.

Pogoda na 16 dni dla Łodzi. Prognoza prawdopodobieństwa opadów i temperatury do 6 sierpnia 2023

Pogoda na 16 dni dla Łodzi, prognoza temperatury i opadów do 7 sierpnia 2023

W prognozach bieżących będziemy dokładnie wskazywać, gdzie i kiedy przejdą burze z gwałtownymi zjawiskami, jak również gdzie wystąpią ulewy związane z przejściem możliwych układów niżowych. Sytuacja będzie dynamiczna, dlatego w nowym tygodniu zalecamy sprawdzanie dokładnej codziennej prognozy pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!