| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Piekielny i długotrwały upał w Polsce. Będą burze z ulewnym deszczem i gradobiciami

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Piekielny i długotrwały upał w Polsce. Będą burze z ulewnym deszczem i gradobiciami

Do Polski dotarł silny oddech lata z upałami i wygląda na to, że nadal będzie kontynuowany - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura w nowym tygodniu na przeważającym obszarze kraju będzie systematycznie osiągać lub przekraczać 30 st. C. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem będą występować tylko miejscami. Na ogół należy się spodziewać bardzo rozproszonych i nielicznych zjawisk do końca czerwca. Ich częstotliwość i zasięg zacznie się zwiększać na początku lipca, gdy upał będzie stopniowy spychany z zachodu na wschód Polski, aż do dnia, gdy w całym kraju temperatura ponownie spadnie poniżej progu upałów.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatur maksymalnych w Polsce, od 26 czerwca, do 11 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce, od 26 czerwca, do 11 lipca 2022

W nowym tygodniu ponownie spodziewamy się silnego upału w Polsce, miejscami do około 34-37 st. C. Piekielny żar, będziemy odczuwać szczególnie między poniedziałkiem 27.06 i piątkiem 01.07. Później upał zacznie być stopniowo spychany na wschód i południowy wschód kraju. To wszystko sprawi, że czeka nas wyraźna dodatnia anomalia temperatury. Przed nami więc bardzo gorące zakończenie czerwca i ciepły początek lipca.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Europie za okres 26 czerwca - 6 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Europie i Polsce do 6 lipca 2022

Miejscami pojawią się przelotne opady i burze. Zjawiska lokalnie mogą być silne, ale nie będą jeszcze bardzo liczne. W nowym tygodniu burze wystąpią miejscami szczególnie 28-30 czerwca oraz w czasie kolejnego weekendu około 1-2-3 lipca. Ich zasięg i natężenie, będziemy prognozować na bieżąco w prognozach codziennych. W najbliższych wtorek 28 czerwca, upał chwilowo ustąpi w zachodnich regionach Polski, gdyż pojawi się miejscami strefa opadów i burz, ale później upał znowu wróci. Po około 1 lipca upał z zachodniej Polski ma być definitywnie na pewien okres spychany na wschód i południowy wschód.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Europie za okres do 6 lipca 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza ciśnienie w Polsce i Europie do 6 lipca 2022

Polska w najbliższych dniach, będzie się znajdować najczęściej w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, ale od czasu do czasu wkroczą bardziej chwiejne masy powietrza związane z płytkimi niżami lub strefami frontowymi i pojawią się lokalne burze z przelotnymi opadami. To będzie taki przerywnik między gorącymi i upalnymi okresami.

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 3 lipca 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 3 lipca 2022

W najbliższym tygodniu miejscami może spaść od kilku, do kilkudziesięciu litrów wody na metr kwadratowy ziemi, ale będą to w większości opady pochodzenia burzowego. Ich zasięg i ostateczna suma opadów może się różnić od powyższej prognozy, z uwagi na burze charakteryzujące się ograniczonym i często bardzo lokalnym zasięgiem. Mapa opadów oddaje jednak trend prognozy, który wskazuje, w których regionach w danym okresie istnieje największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa. Prognoza prawdopodobieństwa opadów i temperatury, do 11 lipca 2022

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 10 lipca 2022

Jak widać, upały na znacznym obszarze Polski, będą możliwe co najmniej do około 1 lipca. Później gorące powietrze, będzie spychane na krańce wschodnie kraju i zacznie rosnąć wraz z początkiem lipca prawdopodobieństwo coraz częstszych miejscami przelotnych opadów i burz.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza opadów i temperatury do 11 lipca 2022

Najbliższe dni, będą więc szczególnie ciężkie dla osób starszych mających problemy z układem krążenia. Szukajmy cienia, pijmy dużo wody i starajmy się unikać przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!