| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ochłodzenie wtargnie z Arktyki. Początkowo umiarkowane temperatury w Polsce

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Ochłodzenie wtargnie z Arktyki. Początkowo umiarkowane temperatury w Polsce

Przed nami już druga połowa września, która również przyniesie urozmaicone warunki atmosferyczne w Polsce - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatury pozostaną na umiarkowanym poziomie, ale będą również dni wyraźnie chłodniejsze, gdy dotrze powietrze arktyczne i wrócą przymrozki. Anomalia średniej temperatury dobowej utrzyma się w skali całego kraju na niewielkiej ujemnej wartości. Powrotu gorąca, a tym bardziej upału nie widać i wygląda na to, że temperatur w pobliżu 30 st. C. w tym roku możemy już nie zobaczyć. Od czasu do czasu nad krajem przejdą strefy frontowe, ale będą to głównie opady deszczu o charakterze przelotnym i zaznaczającym się miejscami. W czasie spływu zimnego powietrza z północy w Tatrach może spaść śnieg.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, od 11, do 26 września 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce, od 11, do 26 września 2022

Po ustąpieniu niżu znad Białorusi i zachodniej Ukrainy obecnie psującego pogodę szczególnie we wschodniej i południowej Polsce, w nowym tygodniu przejściowo na znacznym obszarze kraju wrócimy do umiarkowanych temperatur, gdy zwłaszcza między 13-15 września zanotujemy przeważnie do 18-23 st. C. Ponowny spadek temperatury czeka nas od okolic przyszłego weekendu lub na początku kolejnego tygodnia, zwłaszcza między około 18-22 września, gdy dotrze do Polski znacznie chłodniejsza masa powietrza z północy. Wówczas szczególnie w rejonie nocnych przejaśnień i rozpogodzeń będą możliwe przymrozki.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia średniej temperatury w Polsce i Europie za okres 11-21 września 2022

Pogoda długoterminowa, prognoza anomalii w Polsce i Europie do 21 września 2022

Prognozowany zakres temperatur w Polsce będzie niewystarczający aby powrócić do dodatniej anomalii. W kolejnych dniach średnia dobowa utrzyma się przeważnie w normie lub nieznacznie poniżej normy, zwłaszcza we wschodnich i południowych dzielnicach kraju.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres 11-21 września 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Europie i Polsce do 21 września 2022

Polska w kolejnych dniach znajdzie się w obszarze pomiędzy oddziaływaniem niżu z rejonu Skandynawii i czasami wpływem słabego klina wyżowego. Oznacza to pogodę zmienną, czasami z przelotnymi opadami, ale będą również okresy nieco bardziej pogodne, ale bez wysokich temperatur.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 18 września 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 18 września 2022

W nowym tygodniu popada, zwłaszcza w poniedziałek 12.09, gdy słabe przelotne opady wystąpią miejscami, głównie w południowej połowie kraju, ponadto między 14-15 września, gdy strefa wędrujących opadów z zachodu na wschód zaznaczy się miejscami ponownie w południowej połowie kraju. Większe załamanie pogody spodziewane jest także około 17 lub 18 września (+/- 1 dzień), gdy w rejonie północnej Polski pojawi się niż, który przyniesie opady deszczu, silniejszy wiatr, a następnie spłynie chłodniejsze powietrze. Lokalnie mogą także wystąpić burze. Niewykluczone, że trajektoria niżu będzie na tyle blisko położona, aby wywołać miejscami wichury w Polsce. Sytuację musimy więc bacznie obserwować w kolejnych prognozach.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 27 września 2022

Długoterminowy trend pogodowy potwierdzają wiązki z prognozami uwzględniającymi prawdopodobieństwo opadów i temperatury. Widać wyraźnie, że mamy wysoką spójność prognoz wyrażoną przez średnią wiązkę zobrazowaną kolorem czarnym.

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury i opadów do 27 września 2022

Wstępnie ponowny wzrost temperatury do umiarkowanego poziomu po głębszym ochłodzeniu jest sygnalizowany w trakcie ostatniej 3 dekady września.

Pogoda na 16 dni dla Gdańska

Pogoda na 16 dni dla Gdańska, prognoza opadów i temperatury, wrzesień 2022

Przed nami więc kolejne dni wprowadzające nas coraz bardziej w jesień. Gorące i upalne dni już za nami i raczej nie wrócą. Wygląda na to, że będzie problem, aby wrzesień ostatecznie zapisał się z dodatnią anomalią temperatury, chyba, że ostatnia dekada miesiąca nas zaskoczy i będzie znacznie cieplejsza. Aktualnie do 20 września anomalia temperatury w skali całego kraju jest prognozowana na niewielkim minusie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!