| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fala chłodu dotrze do Polski. Mróz w listopadzie będzie częstszy

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fala chłodu dotrze do Polski. Mróz w listopadzie będzie częstszy

Pierwszy tydzień listopada w Polsce zapisał się z dodatnią anomalią temperatury. Sprawdźmy, jak zapowiada się najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Czy nadal możemy liczyć na łagodne prognozy pogody, a może wystąpią coraz częstsze przymrozki, pojawi się mróz i pierwszy śnieg na nizinach? Trend pogodowy jest wyraźny.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza pogody dla Polski, od 7, do 22 listopada 2021

Większe ochłodzenie jest bardzo możliwe w okolicach połowy listopada lub na początku drugiej połowy miesiąca. Średnia dobowa temperatura będzie spadać w kierunku bardzo późnej i coraz chłodniejszej jesieni. Nocne przymrozki i mróz staną się bardzo powszechne, szczególnie we wschodniej połowie Polski w drugiej połowie listopada.  

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 7, do 22 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i przymrozki staną się powszechne w listopadzie 2021. Prognoza temperatury dla Polski

Najbliższy tydzień upłynie nam jeszcze pod znakiem umiarkowanych temperatur na poziomie przeważnie 7-12 st. C. Przymrozki będą możliwe, ale nadal przeważnie lokalnie w rejonach większych nocnych przejaśnień. Wyraźnie chłodniej i bardziej zimowo w najbliższych dniach zrobi się w Skandynawii. Warto obserwować rozwój pogody w tym regionie, bo to właśnie stamtąd również do Polski napłynie chłodniejsze powietrze. Średnia dobowa temperatura pozostanie w normie, miejscami na północnym zachodzie nieco powyżej, a na południu poniżej normy klimatycznej.

Pogoda długoterminowa. Prognoza anomalii temperatury, między 7-17 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, do 17 listopada 2021

Mimo, że w dzień nadal temperatury będą się utrzymywać na jesiennym umiarkowanym poziomie, to w nocy od 9-10 listopada, ujemne temperaturami z przymrozkami, zwłaszcza we wschodniej Polsce w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń staną się coraz częstsze.

Prognozowany zasięg ujemnych temperatur w Europie, jakie mogą wystąpić między 7-17 listopada 2021

Pogoda długoterminowa. Kiedy będą częste przymrozki i mróz w listopadzie 2021 w Polsce

Miejscami spadki temperatur będą znacznie większe, gdy model GFS nie uwzględnia dobrze lokalnych warunków meteorologicznych. Powyższa mapa ma na celu bardziej przedstawienie zasięgu, gdzie może wystąpić mróz.

Mało opadów w Polsce do połowy listopada

Polska w kolejnych dniach listopada, będzie przeważnie w zasięgu pola podwyższonego ciśnienia i wpływu układów wyżowych. Z tego powodu przelotnych opadów deszczu, w górach śniegu należy oczekiwać znowu znacznie mniej. Pojawią się okresy z bardziej stabilną pogodą, słabszym wiatrem, ale również gdzieniegdzie z mgłą w nocy i niskim zachmurzeniem warstwowym. W ciągu dnia będą miejscami również chwile ze słońcem. 

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, do 17 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza opadów i temperatury w Polsce do połowy listopada 2021

W nowym tygodniu pojawią się przelotne opady, ale będzie ich niewiele zwłaszcza w południowej połowie kraju. Sumy opadów będą bardzo małe. Nieco częściej popada na północy kraju.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 14 listopada 2021

Pogoda długoterminowa dla Polski. Prognoza sumy opadów do 14 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla wybranych miast w Polsce

Długoterminowy trend pogodowy doskonale widać na codziennie aktualizowanych wiązkach prognostycznych. Na modelu zwróćmy uwagę na średnią wiązek dotyczących temperatury na górnym wykresie i opadów na dole. Prognozy wskazują wyraźnie, że większe ochłodzenie z mrozem czeka nas w okolicach połowy lub początku drugiej połowy listopada.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Długoterminowa prognoza pogody do 18 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa. Prognoza pogody od 7, do 18 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla Gdańska

Pogoda na 16 dni dla Gdańska. Prognoza pogody długoterminowa od 7, do 18 listopada 2021

Przed nami więc drugi tydzień listopada z umiarkowaną jesienną pogodą. Nocne przymrozki, i ujemne temperatury nad ranem, staną się częstsze około 9-10 listopada, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Opadów będzie niewiele, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Częściej popada na północy i tam też więcej będzie bardziej pochmurnych dni. Większe ochłodzenie z falą zimnego powietrza i mrozu jest spodziewana w okolicach połowy listopada. Całkiem prawdodpobnie, że na początku drugiej połowy miesiąca spadnie pierwszy śnieg na nizinach. Prognozy śledzimy bez przerwy. O wszystkim dowiecie się ze stosownym wyprzedzeniem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!