| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Nadchodzi krótkie ochłodzenie, upał wróci w lipcu. Burze z gradem, deszczem i silnym wiatrem sięgną Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Nadchodzi krótkie ochłodzenie, upał wróci w lipcu. Burze z gradem, deszczem i silnym wiatrem sięgną Polski

Za nami bardzo ciekawy tydzień, który przyniósł upał oraz miejscami silne burze z nawałnicami, zwłaszcza na zachodzie i południu Polski. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca całej pierwszej dekady lipca zapowiada powrót przelotnych opadów i burz z gradem oraz silniejszym wiatrem, krótkie ochłodzenie, okresami gorące temperatury typowo letnie, a upał znowu sięgnie naszego kraju w trakcie lipca, ale nadal nie będzie ekstremalny.

Prognoza zakresu temperatury maksymalnej w Polsce, od 25 czerwca, do 10 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wrócą burze z gradem, silnym wiatrem i ulewami, kolejny upał dopiero w lipcu 2023

Nowy tydzień zaczniemy od letnich temperatur na znacznym obszarze kraju, bo temperatura w wielu regionach sięgnie maksymalnie 25-29 st. C. Późnym popołudniem i wieczorem do zachodniej połowy kraju dotrze chłodny front atmosferyczny na którym miejscami rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i silnym wiatrem. Nocą front będzie się przesuwał w głąb kraju i nad ranem we wtorek 27 czerwca sięgnie wschodniej Polski.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 28-30 czerwca 2023

Pogoda długoterminowa, będą burze z gradem i ulewami, upał wróci w lipcu 2023

Za frontem napłynie do Polski chłodniejsza masa powietrza i pojawi się krótkie ochłodzenie, gdy temperatury maksymalne będą mieć miejscami problem z przekroczeniem 20 st. C., zwłaszcza 27 i 28 czerwca. Jedynie miejscami dojdą do około 22-23 st. C. Ochłodzenie nie będzie jednak długotrwałe bo na przełomie czerwca i lipca wrócimy do gorących dni, a upał ponownie miejscami pojawi się w trakcie pierwszej dekady lipca i będzie raczej podobny do ostatniego, gdy temperatura w kraju osiągała lub przekraczała miejscami 30-32 st. C.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce do 2 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza sumy opadów w Polsce do 2 lipca 2023

W nowym tygodniu miejscami przelotnie popada i zagrzmi, od zachodu kraju na wschód między 26-27 czerwca, ponadto 28 czerwca szczególnie w zachodzie, południu i wschodzie kraju. W inne dni opady będą mniej liczne i pojawią się tylko miejscami i przelotnie. Będą również okresy bardziej pogodne ze słońcem między strefami opadów.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy z prognozą prawdopodobieństwa opadów i temperatury do 9 lipca 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, upał wróci w lipcu 2023, wcześniej burze z gradem i ulewnym deszczem

Omawiany trend doskonale potwierdzają wiązki przewidywanego prawdopodobieństwa ochłodzenia oraz powrotu upału. Widać wyraźnie, że ochłodzenie będzie krótkie, a po nim wrócimy do letnich temperatur na poziomie 25-29 st. C., miejscami w trakcie pierwszej dekady lipca także z niewielkim upałem. 

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza opadów i temperatury do 10 lipca 2023

W pogodzie więc większego dramatu nie ma, aczkolwiek co jakiś czas miejscami przelotnie popada i zagrzmi. Nie będą to jednak opady długotrwałe i występujące zawsze w całym kraju. Ochłodzenie będzie krótkie, a później zaczniemy wracać do typowej letniej pogody, czyli przeważnie gorącej, czasami parnej z upałem oraz z przelotnymi opadami pochodzenia burzowego. Na tę chwilę fali upałów w skali przeważającej części Polski jeszcze nie widać. Sytuację monitorujemy i będziemy informować w przypadku istotnych zmian.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!