| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i wichury dotrą do Polski. Cyklony przyniosą śnieżyce i ulewy

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i wichury dotrą do Polski. Cyklony przyniosą śnieżyce i ulewy

Coraz częstszy mróz, okresami przechodzące ulewy i śnieżyce z możliwym uderzeniem wichury - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski sięgająca już początku grudnia. Aktywna cyrkulacja atmosfery przyniesie nam kontynuację bardzo zmiennej aury bez szans na długotrwałą stabilizację. Czeka nas również kontynuacja ochłodzenia z coraz niższymi temperaturami w kierunku przedzimia i okresami termicznej zimy.

Prognoza zakresu temperatury maksymalnej w Polsce do 4 grudnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, mróz, śnieżyce, ulewy i wichury w prognozach do 4 grudnia 2023

Najnowsze wyliczenia numeryczne oparte o najważniejsze modele pogodowe przewiduje bez wątpienia definitywny kres jesiennych temperatur w Polsce i coraz częstsze występowanie chłodnych okresów charakterystycznych dla nadchodzącej chłodnej pory roku. Spodziewamy się także dni z utrzymującym się mrozem, zwłaszcza w rejonach podgórskich, ale dość często także w dzielnicach północno wschodnich kraju. Zasięg ujemnych temperatur w nocy oraz w ciągu dnia będzie się jednak zmieniał, a niekiedy znacznie rozszerzał w głąb Polski.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres między 25-27 listopada 2023

Pogoda długoterminowa dla Polski, prognoza anomalii temperatury do 25 listopada 2023

W nowym tygodniu szczególnie zimno zapowiada się środa 22 listopada, gdy całodobowy mróz wystąpi na znacznym obszarze kraju. Ponownie chłodniej w całej Polsce zacznie się robić w czasie kolejnego weekendu z tendencją utrzymywania niskich temperatur do początku grudnia. Mimo coraz niższych temperatur, listopad ostatecznie zapisze się w Polsce jako miesiąc ciepły, z anomalią temperatury o około 1-1,1 st. C. powyżej normy klimatycznej, czyli dokładnie zgodnie z naszą prognozą sezonową.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane minimalne temperatury w Polsce do 28 listopada 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce do 28 listopada 2023

W prognozach temperatur widnieją coraz częściej nocami ujemne temperatury, z tym, że najzimniej ma być szczególnie na północnym wschodzie kraju między Mazurami i Podlasiem po północną Lubelszczyznę, gdzie napłynie główna fala zimnego powietrza. Zaznaczamy jednak, że prognozy zasięgu mrozu możliwego w nocy, jak również okresami na niewielkim poziomie w dzień będą jeszcze ulegać zmianom.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie za okres do 25 listopada 2023

Pogoda długoterminowa, prognoza anomalii opadów do 25 listopada 2023 w Polsce i Europie

W nowym tygodniu czeka nas nadal sporo opadów w Polsce, zarówno deszczu, jak również deszczu ze śniegiem i śniegu. Będzie możliwa również krupa śnieżna. O rodzaju opadów zdecyduje zasięg łagodniejszych i zimniejszych mas powietrza, a to będzie się zmieniać w czasie przechodzenia stref frontowych. W kolejnych dniach popada, zwłaszcza w poniedziałek 20 listopada w dzielnicach południowych i północnych kraju, na północnym wschodzie także śnieg, ponadto we wtorek 21 listopada szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie nadal będą przechodzić śnieżyce szczególnie na Podlasiu.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza prawdopodobieństwa temperatury i opadów do 4 grudnia 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 4 grudnia 2023

Silne załamanie pogody w Polsce czeka nas między 23-26 listopada. Przez kraj przejdą aktywne strefy frontowe związane z blisko położonymi cyklonami. Spodziewamy się w zależności od zasięgu mas powietrza wystąpienia ulewy i śnieżycy. Możliwa będzie również wichura około 23-24 listopada. Warunki pogodowe będą bardzo dynamiczne powodujące spore utrudnienia na drogach. To będzie również trudny czas dla przechodniów narażonych na wiatr i częste opady ze zmienną temperaturą. Podsumowując - przed nami pogoda typowa nieprzyjemna dla przedzimia, czasami z akcentami zimowymi.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!