| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i śnieg w Polsce nadal możliwy. Będzie chłodny początek wiosny

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i śnieg w Polsce nadal możliwy. Będzie chłodny początek wiosny

Okres meteorologicznej zimy dobiega końca, ale na dobre z chłodną porą roku jeszcze się nie rozstaniemy, bo jej akcenty będą wracać w trakcie meteorologicznej wiosny, która rozpocznie się wraz z początkiem marca - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Jej głównym atrybutem będzie powszechny i częsty mróz w nocy, ale i śnieg jeszcze miejscami wróci, a nawet przejdą kolejne burze śnieżne. Warunki termiczne w Polsce będą się przeważnie utrzymywać na pograniczu przedwiośnia, lokalnie okresami z lekką zimą.

Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 26 lutego, do 13 marca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, śnieg i mróz nadal możliwy w Polsce, będzie chłodny początek wiosny w marcu 2023

Po przejściu chłodnego frontu i niżu z opadami śniegu, miejscami pojawił się mróz utrzymujący się przez całą dobę. Przykładem są aktualnie Suwałki, gdzie temperatura w ciągu dnia nie przekroczyła -2 st. C. Kolejne dni nowego tygodnia zapowiadają się dość chłodno, jak na początek wiosny meteorologicznej, bo temperatura w ciągu dnia maksymalnie na przeważającym obszarze kraju będzie wzrastać do 2-6 st. C. Będą również regiony lokalnie nieco cieplejsze lub chłodniejsze w konkretnych dniach. W nocy natomiast ujemne temperatury w sporej części kraju będą zjawiskiem częstym i powszechnym.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres do 7 marca 2023

Pogoda długoterminowa, pojawi się antycyklon, ale mróz i śnieg wróci do Polski, chłodny początek wiosny meteorologicznej, prognoza anomalii temperatury do 7 marca 2023

Średnia temperatura dobowa w Polsce w kolejnych dniach będzie więc na ogół w normie lub miejscami przejściowo nieco poniżej normy wieloletniej. Początek wiosny meteorologicznej zapowiada się chłodniejszy niż oczekuje sporo osób, które już nie mogą się doczekać pięknej i ciepłej prawdziwej wiosny.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce za okres do 7 marca 2023

Antycyklon w Polsce, ale częsty mróz i wróci śnieg, prognoza ciśnienia w pogodzie długoterminowej do 7 marca 2023

Polska w najbliższych dniach będzie w obszarze zasięgu antycyklonu Hazal z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, ale sytuacja zacznie się zmieniać w okolicach 5-7 marca, gdy pojawi się kolejny układ niżowy, który w chłodnym powietrzu miejscami ponownie przyniesie przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Będą również możliwe śnieżyce konwekcyjne i burze śnieżne.

Aktualnie prognozowana suma opadów w Polsce do 5 marca 2023

Pogoda długoterminowa, prognoza opadów śniegu i deszczu w Polsce do 5 marca 2023

Aktualnie nad Polską miejscami pojawiają się opady śniegu, zwłaszcza na południu, zachodzie i północy, które są pozostałością po przejściu niżu minionej doby, ale od poniedziałku 27.02 dostaniemy się bezpośrednio pod wpływ antycyklonu i opady na ogół zanikną z wyjątkiem początkowo Bieszczadów i Sudetów. Kolejne opady zaczną pojawiać się w Polsce w okolicach pierwszego weekendu marca.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 13 marca 2023, będą zimowe akcenty

Trend prognozy długoterminowej zalecamy sprawdzać na wiązkach modelu Ensemble. Uwagę zwróćmy szczególnie na średnią wszystkich wiązek wyrażonych kolorem czarnym. Jak widać, ujemne temperatury nocą będą w najbliższych dniach częste, a prawdopodobieństwo opadów po odsunięciu antycyklonu ponownie zacznie rosnąć w Polsce od około 4-5 marca.

Pogoda na 16 dni dla Łodzi

Pogoda na 16 dni dla Łodzi, chłodny początek marca, zima ze śniegiem i mrozem będzie wracać, prognoza temperatury do 13 marca 2023

Wyraźnego i pewnego ocieplenia jeszcze w prognozach nie widać. Być może w trakcie drugiej dekady marca temperatury na pewien okres wzrosną i na termometrach w dzień zobaczymy ponownie wartości dwucyfrowe, ale nadal nie jest to pewne. Będziemy weryfikować trend długoterminowy w najnowszych prognozach na które serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!