| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i antycyklon obejmie Polskę. Prognozy opadów śniegu będą fatalne

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mróz i antycyklon obejmie Polskę. Prognozy opadów śniegu będą fatalne

Coraz mniej opadów i częsty mróz szczególnie w nocy ze zmiennym zachmurzeniem - zapowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Dostajemy się pod wpływ ogromnego antycyklonu, który zapewni nam dłuższy okres względnego spokoju bez gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Wichury i śnieżyce odpuszczą na rzecz wielu dni z wysokim ciśnieniem i przejściowo silniejszym mrozem w nocy w rejonie rozpogodzeń. Prognozy opadów śniegu staną się fatalne.

Pogoda długoterminowa. Prognoza zakresu temperatury maksymalnej w Polsce, od 5, do 20 lutego 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, mróz i antycyklon obejmie Polskę, prognozy śnieżyc będą fatalne, luty 2023

Nowy tydzień przyniesie zdecydowanie niższą średnią temperaturę dobową w porównaniu do ostatnich tygodni. W nocy będzie na ogół występował mróz, miejscami nawet dwucyfrowy szczególnie w rejonie rozpogodzeń i przejaśnień. W ciągu dnia również w co najmniej kilku regionach utrzyma się kilkustopniowy mróz, zwłaszcza na wschodzie, południowym wschodzie i początkowo w centrum i na północy, przy czym jego zasięg będzie się zmieniał w poszczególnych dniach. Na północy i zachodzie będą na ogół temperatury dodatnie w dzień.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 5-10 lutego 2023

Mróz i antycyklon w Polsce zapowiada pogoda długoterminowa w pierwszej połowie lutego 2023

Średnia dobowa temperatura w najbliższym tygodniu będzie w Polsce na sporym obszarze kraju o około 2 st. C. poniżej normy wieloletniej. Sytuacja powinna się zmienić w trakcie drugiej dekady lutego, gdy centrum wyżu przesunie się bardziej na wschód i południowy wschód Europy i otworzy się korytarz do napływu łagodniejszego powietrza. Odczujemy to szczególnie w dzień, gdy temperatury sięgną nawet 5-10 st. C. w wielu regionach.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 10 lutego 2023

Potężny antycyklon, mróz i wysokie ciśnienie w Polsce, pogoda długoterminowa do 10 lutego 2023

W najbliższych dniach na pogodę w Polsce wpłynie ogromny obszar pola wyżowego. Głównym ośrodkiem antycyklonu stanie się wyż Elisabeth. Ciśnienie w okolicach 8-9 lutego w rejonie południowo wschodniej Polski zbliży się do niemal 1050 hPa, ale nie powinno przekroczyć tej wartości. Pobicie nowego rekordu ciśnienia w Polsce nie nastąpi, bo aktualne wyliczenia wskazują maksymalnie na około 1047-1048 hPa.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 12 lutego 2023

Antycyklon przyniesie fatalne prognozy opadów śniegu w Polsce, prognoza do 12 lutego 2023, najnowsza mapa pogodowa

Obecność trwalszego układu wyżowego sprawi, że opadów w nowym tygodniu w Polsce będzie bardzo mało, a miejscami w ogóle nie popada. Na powyższej mapie opadów widzimy prognozę za cały najbliższy tydzień. Część tych opadów na południowym wschodzie jest zsumowana również przy uwzględnienie obecnej niedzieli 05.02, ponadto w tej części kraju popada również 7 lutego.

Pogoda na 16 dni dla Lublina. Prognoza temperatury i opadów, do 20 lutego 2023

Pogoda na 16 dni dla Lublina, antycyklon i mróz w pogodzie, opadów śniegu niewiele, luty 2023

Długoterminowy trend pogodowy jest bardzo wyraźny na kolejne dni. Do końca pierwszej dekady lutego będzie chłodniej, później temperatury w całym kraju powinny wzrosnąć w trakcie drugiej dekady lutego 2023. Opadów, co najmniej do 11 lutego będzie bardzo niewiele lub miejscami w ogóle nie wystąpią. 

Pogoda na 16 dni dla Zakopanego

Pogoda na 16 dni dla Zakopanego, antycyklon i częsty mróz, śnieżyce odpuszczą, prognoza do 20 lutego 2023

Prawdziwie śnieżna i mroźna zima będzie się nadal utrzymywać na południu Polski w regionach podgórskich i górskich, przy czym opadów śniegu będzie coraz mniej. Pojawią się ponownie okresy z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, jak również z większym mrozem w nocy w najbliższym tygodniu. Trend pogodowy jest więc zgodny w zasadzie dla całego kraju. Pewne zmiany w pogodzie, w tym w kierunku wyższych temperatur czekają nas dopiero prawdopodobnie w drugiej dekadzie lutego. Będziemy to weryfikować w kolejnych prognozach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
vampirka

To akurat cudowne prognozy opadów śniegu czyli ich brak :D tylko żeby jeszcze mrozu nie było…

06 luty 2023 - 09:21
Odpowiedz