| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kilkudniowe uderzenie arktycznego chłodu, miejscami przymrozki. Kolejne dni maja bez upału

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kilkudniowe uderzenie arktycznego chłodu, miejscami przymrozki. Kolejne dni maja bez upału

Przed nami druga i trzecia dekada maja 2020. Wygląda na to, że właśnie Zimni Ogrodnicy i Zimna Zośka przyniosą gwałtowne ochłodzenie, które poprzedzone będzie wymianą masy powietrza, możliwymi ulewnymi opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu oraz lokalnymi burzami, a później coraz częściej pojawiającymi się przymrozkami w nocy, zwłaszcza w rejonach z rozpogodzeniami. Temperatura na pewno w wielu miejscach będzie spadać poniżej 0 st. C. przy gruncie, a lokalnie nie tylko. Pogoda długoterminowa na 16 dni maja nie napawa optymizmem.

Po suchym kwietniu, w pierwszej dekadzie maja wreszcie solidnie popadało, przyroda pięknie się zazieleniła, ale pojawia się teraz ryzyko przymrozków w czasie wegetacji. Sadownicy i rolnicy są pełni obaw.

Pogoda długoterminowa na 16 dni maja 2020. Prognoza temperatury, od 10 maja, do 25 maja

Pogoda długoterminowa na 16 dni maja 2020 Zimni Ogrodnicy Zimna Zośka Przymrozki gwałtowne ochłodzenie śnieg

Spodziewane ochłodzenie w nowym tygodniu przełoży się na znaczną anomalię temperatury, która za okres najbliższych 10 dni może być nawet o kilka stopni niższa od normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni maja 2020 przymrozki Zimni Ogrodnicy Zimna Zośka ochłodzenie prognoza temperatury w Polsce

Cała nadzieja w 3 dekadzie maja, która powinna być cieplejsza, ale czy wystarczy do nadrobienia strat i ostatecznego zamknięcia całego miesiąca w pobliżu lub nieznacznie powyżej normy zgodnie z wcześniejszymi prognozami sezonowymi?

Anomalia temperatury w Polsce, do 9 maja 2020

Pogoda anomalia temperatury maj 2020 w Polsce

Po przejściu głównego frontu z wymianą masy powietrza i opadami, zwłaszcza na obszarze, od Pomorza, Warmii, Mazur i Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk, opadów w kolejnych dniach będzie znacznie mniej, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 17 maja 2020. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 prognoza temperatura opady w Polsce

Wstępnie prognozowana suma opadów do 17 maja 2020. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni maja 2020 dla Polski

Modele są zgodne, że najmniej opadów w nowym tygodniu wystąpi na południowym wschodzie kraju, a to oznacza, że spodziewane przejście chłodnego frontu w tej części kraju będzie najmniej objawowe.

Zanim nastąpi ochłodzenie, to jutro 11 maja zanotujemy imponującą różnicę temperatury między północno zachodnią, a południowo wschodnią Polską. Kontrast temperatury sięgnie kilkunastu stopni! Najcieplej będzie na Podkarpaciu oraz w Małopolsce, gdzie miejscami tuż przed ochłodzeniem zanotujemy około 26-28 st. C!

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!