| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejne dni maja w Polsce z możliwymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Dni ze Słońcem również będą. Temperatura w pobliżu normy

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejne dni maja w Polsce z możliwymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Dni ze Słońcem również będą. Temperatura w pobliżu normy

Początek maja przynosi w Polsce zapowiadaną przez nas zmianę sytuacji barycznej. Pogoda stała się bardziej zmienna z częstszymi opadami i lokalnymi burzami, a temperatura pozostaje na umiarkowanym poziomie. Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski w kolejnych dniach maja 2020 nie przewiduje zmiany trendu. Nadal musimy się liczyć z niestabilnymi warunkami atmosferycznymi. Licznych, głównie przelotnych opadów i lokalnych burz nie będzie brakować. Wielu dni z bardzo wysokimi temperaturami do połowy maja nie widać.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognoza temperatury, od 3 maja, do 18 maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski maj 2020 prognoza pogody

Brak wielu dni z wysoką temperaturą sprawi, że pierwsza połowa maja nie będzie należeć do bardzo ciepłych i gorących. Anomalia temperatury ma być w pobliżu lub lekko poniżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski temperatura maj 2020

Prognozowane średnie ciśnienie wskazuje na pozostawanie Polski w polu obniżonego ciśnienia. Nad Europą nie widać silnego wyżu, dlatego nie możemy liczyć na długotrwałe stabilne warunki pogodowe.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski maj 2020 prognoza opadów deszczu

W nowym tygodniu pojawi się co najmniej kilka dni z opadami deszczu. Popada zwłaszcza 4 maja miejscami, od Pomorza po Dolny Śląsk, 5 maja, szczególnie we wschodniej połowie kraju, a także 6 maja na południowym wschodzie.

Wstępnie prognozowana suma opadów do końca 10 maja. Model GFS

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski maj 2020 prognoza sumy opadów deszczu

Wstępnie prognozowana suma opadów do końca 10 maja. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski maj 2020 prognoza opadów deszczu temperatura i burze

Więcej w kolejnych szczegółowych prognozach.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!