| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kilkudniowe ochłodzenie z opadami śniegu, a później powrót do cieplejszej, deszczowej i wietrznej pogody

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kilkudniowe ochłodzenie z opadami śniegu, a później powrót do cieplejszej, deszczowej i wietrznej pogody

Obecny sezon zimowy do tej pory był bardzo łagodny. „Ataki zimy” z niższą temperaturą i opadami śniegu zdarzały się sporadycznie i krótko. Sprawdźmy, czy pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski przyniesie diametralną zmianę warunków atmosferycznych.

Prognozowana temperatura w Polsce, od 2, do 17 lutego 2020 roku

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana temperatura w Polsce, od 2, do 17 lutego

Po dniach z bardzo wysokimi temperaturami (wczoraj 01.02 we Wrocławiu i Legnicy aż 15,4 st. C.), jeszcze do 4 lutego czeka nas łagodna pogoda z umiarkowanymi temperaturami.

Prognozowane ochłodzenie i adwekcja zimniejszego powietrza

Pogoda długoterminowa dla Polski, 16 dni, ochłodzenie, temperatura, luty 2020

Zmiana czeka nas między około 5, a 7-8 lutego. W tym czasie do Polski napłynie znacznie chłodniejsza masa powietrza. Powrócą temperatury ujemne i miejscami spadnie śnieg, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Jest szansa na powstanie pokrywy śnieżnej lub przynajmniej zabielenie krajobrazów.

Napływ zimnego powietrza między 5, a 6 lutego. Prognozowana anomalia temperatury na wys. 1,5 km

Pogoda długoterminowa, lutowe ochłodzenie, prognoza temperatury

Prognozowana suma opadów śniegu do 9 lutego 2020 r.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów śniegu w lutym 2020 w Polsce

Zaznaczy się wówczas wyraźny podział na chłodniejsze wschodnie i południowe oraz cieplejsze zachodnie i północno zachodnie regiony kraju.

Mimo prognozowanego ochłodzenia, anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni będzie dodatnia

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalia temperatura

Ochłodzenie nie będzie jednak silne i długotrwałe, bo w kolejnych dniach powrócimy do klasycznej cyrkulacji strefowej z napływem łagodniejszych mas powietrza znad Atlantyku, zmiennych warunków pogodowych, w tym opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz okresów z silniejszym wiatrem.

Prognozowana średnia wartość ciśnienia za okres najbliższych 10 dni. Widoczna cyrkulacja strefowa z przejściowym zaburzeniem na południe

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia luty 2020 w Polsce

W najbliższym tygodniu nadal będzie dość często padać, szczególnie w południowej połowie Polski, gdzie suma opadów przekroczy normę dla tych dni lutego.

Prognozowana suma opadów, do 9 lutego 2020 r.

Pogoda długoterminowa, luty 2020 w Polsce, prognoza opadów

Wraz z ochłodzeniem miejscami spadnie również śnieg, a w rejonach podgórskich i górskich ponownie zobaczymy prawdziwe zimowe warunki pogodowe ze znacznym przyrostem pokrywy śnieżnej.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!