| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do końca kwietnia w Polsce bez wysokich temperatur. Dramatyczna prognoza opadów deszczu zmieni się pod koniec miesiąca. Burze nieliczne

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do końca kwietnia w Polsce bez wysokich temperatur. Dramatyczna prognoza opadów deszczu zmieni się pod koniec miesiąca. Burze nieliczne

Fatalna prognoza opadów deszczu, bez ekstremalnych temperatur, a burze nieliczne i tylko lokalne, to zapowiedź kontynuowania dotychczasowego trendu na pozostałe dni kwietnia 2020 w najnowszej prognozie pogody.

Perspektywa potrzebnych opadów deszczu niestety odsuwa się w czasie. Pogoda długoterminowa na 16 dni kwietnia 2020 dla Polski będzie zachęcać do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu, ale źle wygląda pod względem opadów deszczu, bardzo potrzebnych o tej porze roku w czasie wegetacji. Sytuacja powinna zacząć się zmieniać dopiero pod koniec kwietnia i na początku maja, gdy prawdopodobieństwo opadów znacznie wzrośnie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury dla Polski, od 19 kwietnia, do 4 maja

Pogoda długoterminowa na 16 dni kwiecień 2020 dla Polski prognoza pogody temperatura

W prognozie nie widać ekstremalnie wysokich temperatur do końca miesiąca, a przypomnijmy pierwsze upały w Polsce zdarzały się już pod koniec kwietnia. Termicznie nie będziemy mieć jednak większych powodów do narzekań, bo anomalia temperatury ma być w pobliżu normy, aczkolwiek miejscami w nocy nadal mogą się jeszcze zdarzyć przymrozki.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski kwiecień 2020 anomalia temperatury

Do 25 kwietnia nie ma szans na znaczące opady deszczu w Polsce. Sytuacja zacznie się zmieniać pod koniec tego tygodnia lub w ostatnich dniach kwietnia, gdy zmieni się sytuacja baryczna w środkowych regionach Europy. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów deszczu do 26 kwietnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni kwietnia 2020. Prognoza pogody dla Polski opady deszczu

Zauważalne opady deszczu mogą wystąpić dopiero pod koniec tygodnia, około 26 kwietnia w ciągu dnia. Na mapie prognozowana suma opadów deszczu w Polsce do końca nowego tygodnia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni kwiecień 2020 dla Polski prognoza opadów deszczu

Wcześniej pogodę w Polsce będzie kształtował przeważnie klin wyżowy związany z ośrodkiem wyżowym nad Morzem Norweskim i północnym Atlantykiem. Prognozowane średnie ciśnienie na najbliższe 10 dni sugeruje przejściowe zmiany pod koniec miesiąca.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski kwiecień 2020 ciśnienie

Prawdopodobieństwo opadów pojawia się dopiero pod koniec miesiąca o czym świadczą aktualne wiązki modelu Ensembles.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza pogody kwiecień 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!