| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejne dni kwietnia w Polsce bez ekstremalnych temperatur i znacznych opadów deszczu. Burze tylko lokalnie

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Kolejne dni kwietnia w Polsce bez ekstremalnych temperatur i znacznych opadów deszczu. Burze tylko lokalnie

Zbliża się połowa kwietnia. Najnowsza długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że kolejne dni nie przyniosą ekstremalnych temperatur i potrzebnych znacznych opadów deszczu. Miejscami popada, ale nadal będzie to kropla w morzu potrzeb. Pogoda długoterminowa na 16 dni przewiduje wahania temperatur, zwłaszcza w nowym tygodniu. Najniższe zazwyczaj będą nad morzem oraz w rejonach podgórskich, a najwyższe na południu i południowym zachodzie Polski.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, od 12, do 27 kwietnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni kwiecień 2020 temperatura dla Polski

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowana anomalia temperatury w Polsce kwiecień 2020

Taki zakres temperatur oznacza w skali kraju przeważnie normę termiczną. Nieznacznie chłodniej ma być na północnym wschodzie Polski, a cieplej na południu i południowym zachodzie kraju.

Po wielu dniach w nowym tygodniu wreszcie popada, ale prognozowana suma opadów nie robi wrażenia, zwłaszcza, że większość tych opadów, będzie związana z przejściem chłodnego frontu atmosferycznego w poniedziałek 13 kwietnia. Lokalnie opadom mogą towarzyszyć burze.

Prognozowana suma opadów do 19 kwietnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów kwiecień 2020

Prognozowany układ baryczny nie przewiduje nadal dużej szansy na potrzebne opady wielkoskalowe, bowiem znajdziemy się pomiędzy układem wyżowym a niżowym, ze wskazaniem na przewagę tego pierwszego.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza ciśnienie kwiecień 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!