| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorące lato wróci do Polski. Fala upałów może nas zaskoczyć

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorące lato wróci do Polski. Fala upałów może nas zaskoczyć

Okres niskich i umiarkowanych temperatur w Polsce w nowym tygodniu dobiegnie końca - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Nasze prognozy nadal podtrzymują zdecydowanie cieplejszą, a okresami gorącą i upalną drugą połowę lipca. Wiele wskazuje na to, że pojawi się kolejna fala upałów, a zakres maksymalnych temperatur może nas jeszcze zaskoczyć. Zanim wróci upał do Polski, to w najbliższych dniach zacznie się ponownie stopniowo ocieplać, aż zaczniemy mówić o gorących, ale jeszcze nieupalnych dniach. Miejscami pogodne okresy przerwą przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 10, do 25 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce, od 10, do 25 lipca 2022

W prognozach wskazywaliśmy, że szczyt obecnego ochłodzenia przypadnie w ten weekend około 10 lipca. W kolejnych dniach nowego tygodnia temperatury zaczną systematycznie rosnąć, zwłaszcza na zachodzie i południu Polski aż za około tydzień ponownie pojawi się upał na większym obszarze kraju, czyli będziemy mieć odwrotność obecnego weekendu.

Pogoda na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 10-20 lipca 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie do 20 lipca 2022

Prognozowany wzrost temperatury przełoży się na wystąpienie dodatniej anomalii temperatury szczególnie w zachodniej i południowej Polsce. Temperatury najniższe nadal będą najczęściej utrzymywać się na północy, zwłaszcza nad morzem oraz na Podlasiu i Mazurach. Upał ponownie zacznie się coraz częściej pojawiać w naszym kraju od około 17 lipca, ale nie od razu na przeważającym obszarze. Najpierw wystąpi na zachodzie i południowym zachodzie, a później zacznie się przesuwać w głąb Polski, w tym na wschód i południe.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, do 20 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie do 20 lipca 2022

Polska w kolejnych dniach znajdzie się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu znad Atlantyku, a początkowo wpływem obszaru niżowego znad północnej i północno wschodniej Europy. Oznacza to najwcześniejszy wzrost temperatury i przewagę okresów ze stabilną pogodą w zachodniej Polsce i nieco więcej przelotnych opadów we wschodnich i północno wschodnich regionach kraju, zwłaszcza na ich krańcach do 13 lipca.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 26 lipca 2022

Tradycyjnie trend pogody długoterminowej sprawdzamy na wiązkach prognostycznych dla wybranych miast w Polsce. Z prognoz jednoznacznie wynika, że jeszcze do około 12 lipca utrzymają się niskie i umiarkowane temperatury, ponadto miejscami z dość często możliwymi przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Później temperatury zaczną stopniowo od zachodu kraju rosnąć, a po 13 lipca częstotliwość przelotnych opadów zdecydowanie spadnie w całym kraju.

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury i opadów do 25 lipca 2022

Od około 17-18 lipca spodziewamy się powrotu upałów do Polski. Żar z nieba poleje się szczególnie w zachodniej i południowej Polsce.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury do 25 lipca 2022, kiedy wróci upał,

Dokładny termin powrotu upałów, jego zasięg i maksymalna temperatura w poszczególnych regionach kraju jeszcze się waha w prognozach, dlatego warto śledzić najnowsze wyliczenia numeryczne. Przedstawiony powyżej zakres temperatur maksymalnych jest uśredniony według aktualnych danych pogodowych. Niektóre wiązki prognozują miejscami zdecydowanie silniejszy upał, ale jest jeszcze za wcześnie, aby te prognozy potwierdzić. Pewne jest jednak to, że w drugiej połowie lipca wróci gorące (25-29 st. C.) i okresami upalne (30 st. C. i więcej) lato szczególnie do zachodniej i południowej Polski. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!