| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorące i upalne lato w Polsce nadal możliwe. Burze i nawałnice również wystąpią

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorące i upalne lato w Polsce nadal możliwe. Burze i nawałnice również wystąpią

Za nami kolejny okres w Polsce z falą upałów i wygląda na to, że nadal możemy liczyć na okresami gorące i upalne lato - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Czasami zdarzą się również przelotne opady deszczu i burze, lokalnie o charakterze nawałnic, ale nadal będą to zjawiska o ograniczonym zasięgu, a przez to nie poprawi się sytuacja hydrologiczna w kraju. Warunki atmosferyczne, będą jednak dość zmienne, gdyż nadciągające strefy frontowe przesuną nawet z dnia na dzień ciepłe masy powietrza, dlatego jednego dnia może być upalnie, a w kolejnym temperatury maksymalne będą niższe do 20-29 stopni. Generalnie jednak przełom lipca i sierpnia nadal w Polsce, będzie przynosić powiewy ciepłego, chwilami gorącego i upalnego lata.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatur maksymalnych w Polsce, od 24 lipca, do 8 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury dla Polski od 24 lipca, do 8 sierpnia 2022

Początek nowego tygodnia zaczniemy ponownie od upału na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W kolejnych dniach temperatury maksymalne najczęściej będą osiągać do 24-33 st. C. Okresami chłodniej miejscami, będzie nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 24 lipca - 3 sierpnia 2022

Pogoda na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 3 sierpnia 2022

Generalnie w omawianym okresie najczęściej gorące (25-29 st. C.) i upalne (30 st. C. i więcej) dni, będą notowane na zachodzie oraz w południowej połowie kraju, a najrzadziej na północy, zwłaszcza nad morzem, czyli tak jak do tej pory.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, do 3 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 3 sierpnia 2022

Polska w kolejnych dniach na przełomie lipca i sierpnia znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia pomiędzy skrajem wyżu atlantyckiego, a czasami przechodzącymi strefami frontowymi związanymi z otaczającymi nas niewielkimi ośrodkami niżowymi. Taki układ baryczny zapewni nam zmienne warunki atmosferyczne, od okresów słonecznych z letnimi temperaturami po wzrost zachmurzenia, spadek temperatury i przejście przelotnych opadów i burz, dlatego zalecamy sprawdzać codzienne prognozy pogody. Pogodnych i letnich okresów ma być jednak więcej. W nowym tygodniu popada miejscami, zwłaszcza 26 lipca, a także około 29-31 lipca. Nadal to będą opady przelotne o ograniczonym zasięgu. Opadom lokalnie, będą towarzyszyć burze.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury, od 24 lipca, do 8 sierpnia 2022 

Trend omawianej prognozy doskonale oddają wiązki prognostyczne z prawdopodobieństwem opadów i temperatury dla przytoczonych wybranych miast w Polsce.

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

 Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury i opadów do 8 sierpnia 2022

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 7 sierpnia 2022

Przed nami więc nadal okres ciepłego i gorącego lub upalnego lata, szczególnie częsty w zachodniej i południowej Polsce. Czasami pojawią się miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, ale co najmniej do końca lipca nie będą to zjawiska częste. Temperatury nadal, będą najniższe najczęściej na północy i północnym wschodzie Polski.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!