| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fronty i burze później antycyklon. Wiosenne temperatury zdominują aurę

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fronty i burze później antycyklon. Wiosenne temperatury zdominują aurę

Po chłodnej pierwszej dekadzie kwietnia wkroczymy w kolejnych tygodniach w okres bardziej przyjemnych warunków atmosferycznych - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. W nowym tygodniu czeka nas przejście co najmniej kilku frontów atmosferycznych z opadami deszczu i zmienną, ale bardziej wiosenną temperaturą. W wielu regionach spadnie deszcz i lokalnie wystąpią burze, a w chłodniejszym krótkim okresie w górach ponownie spadnie śnieg. Później spodziewamy się rozwoju antycyklonu i uderzenia prawdziwej kwitnącej wiosny.

Prognoza zakresu temperatury maksymalnej w Polsce, od 9, do 24 kwietnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wiosenne temperatury w Polsce, będą fronty i burze później antycyklon w kwietniu 2023

Nowy tydzień przyniesie kontynuacje bardziej wiosennych temperatur. Na przeważającym obszarze kraju temperatury maksymalne będą się wahać w zakresie 10-17 st. C. Przejściowo chłodniej miejscami będzie szczególnie nad samym morzem oraz na południu w rejonach podgórskich, zwłaszcza, gdy jeden z frontów przyniesie opady śniegu w górach. Średnia dobowa temperatura zacznie jednak przekraczać normę, a tym samym kwiecień będzie odrabiać zaległości.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres do 15 kwietnia 2023

Pogoda długoterminowa, będą fronty i burze później antycyklon z wiosennymi temperaturami, kwiecień 2023

Aktualnie anomalia temperatury w Polsce od początku kwietnia jest o około 3,4 st. C. poniżej normy wieloletniej. W kolejnych dniach czeka nas nadrabianie termicznych zaległości i już około 18 kwietnia anomalia temperatury zostanie zredukowana do wartości około 1,1 st. C. poniżej normy klimatycznej.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 12 kwietnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia i temperatury w Polsce do 15 kwietnia 2023

W kolejnych dniach kwietnia Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia ciągnącego się od rejonu Wysp Brytyjskich po Morze Kaspijskie. Co pewien okres zaznaczą się przechodzące fronty atmosferyczne z przelotnymi opadami, lokalnymi burza, a górach przejściowo, zwłaszcza w Tatrach także śniegu.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów do 16 kwietnia 2023

Pogoda długoterminowa, prognoza sumy opadów do 16 kwietnia 2023

W nowym tygodniu w poniedziałek 10.04 miejscami przelotnie popada i zagrzmi we wschodniej połowie kraju. Od wtorku 11 kwietnia na pogodę w Polsce wpłynie cyrkulacja strefowa z frontami przemieszczającymi się z zachodu na wschód kraju. W kolejnych dniach będzie podobnie, przy czym około 13-14 kwietnia może dojść do zafalowania frontu i wtedy miejscami może spaść sporo deszczu, a w górach szczególnie w Tatrach śniegu. Od około 16-18 kwietnia na pogodę w Polsce ma coraz częściej wpływać układ wyżowy, a opady zaczną mieć charakter bardziej rozproszony i przelotny.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa. Prognoza prawdopodobieństwa temperatury i opadów do 23 kwietnia 2023

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 24 kwietnia 2023

W okolicach przełomu drugiej i trzeciej dekady kwietnia pojawi się w Polsce miejscami szansa na temperatury w okolicach 20 st. C., a tym samym jest spora szansa na wybuch prawdziwej kwitnącej wiosny w trakcie drugiej połowy kwietnia, czyli dokładnie tak, jak przewidywaliśmy w prognozie sezonowej na kwiecień.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, będzie ciepła wiosna, prognoza pogody do 24 kwietnia 2023

Sytuację pogodową dokładnie monitorujemy i będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!