| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fala upałów wkroczy do Polski. Na termometrach nawet 37 stopni

Zapowiadaliśmy, że w drugiej połowie lipca zrobi się w Polsce wyraźnie cieplej i ponownie okresami upalnie - to potwierdza nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. W nowym tygodniu od zachodu dotrze coraz cieplejsza masa powietrza, która będzie się stopniowo przesuwać w głąb kraju i na znacznym obszarze wrócą gorące i miejscami upalne dni, aczkolwiek o upał nadal najtrudniej będzie nad morzem oraz w rejonach podgórskich, choć przejściowo powinien również tutaj miejscami wystąpić. W skali kraju zrobi się jednak zdecydowanie cieplej i znowu warunki atmosferyczne, będą bardziej korzystne dla osób wypoczywających nad wodą. Z biegiem dni wrócą również przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w trakcie ostatniej dekady miesiąca.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 17 lipca, do 1 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, fala upałów wkroczy do Polski, prognoza temperatury, od 17 lipca, do 1 sierpnia 2022

W nadchodzącym tygodniu już w poniedziałek 18.07 zrobi się gorąco na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Bardzo upalnie, będzie w najbliższą środę 20 lipca, gdy temperatura miejscami wzrośnie do nawet 33-36, lokalnie być może 37 st. C, zwłaszcza w zachodniej Polsce. Wzrost temperatury przełoży się na powrót wyraźnej dodatniej anomalii temperatury względem normy klimatycznej.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 17-27 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie do 27 lipca 2022

W kolejnych dniach temperatury w Polsce w zależności od regionu, będą często osiągać 22-29 st. C, a miejscami mówić będziemy o upale, bo będzie 30 st. C. lub więcej. Na przeważającym obszarze Polski czekają nas dni, które klimatycznie określamy jako gorące (25-29 st. C.) i upalne (30 st. C. i więcej). Krótko mówiąc - cieplejsze lato przypomni o sobie.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres 17-27 lipca 2022

Pogoda długoterminowa, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 27 lipca 2022

Polska w najbliższych dniach znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, klinem łączącym się z centrum wyżu nad Atlantykiem. Oznacza to ustabilizowanie warunków pogodowych na przeważającym obszarze kraju, aczkolwiek co jakiś czas będą się zdarzać przelotne opady deszczu i burze z gradem, ale zjawiska te nadal wykażą się rozproszonym charakterem. Miejscami burze mogą być jednak silne. W nowym tygodniu bardziej aktywny front przechodzący przez Polskę jest spodziewany około 21 lipca. Tak aktualnie przewiduje model ECMWF, a GFS i ICON tego frontu nie potwierdza. Będziemy to weryfikować w prognozie bieżącej.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 24 lipca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana suma opadów w Polsce, do 24 lipca 2022

Trend prognozy długoterminowej pod względem prawdopodobieństwa temperatury i opadów najlepiej bezpośrednio porównać na wiązkach prognostycznych dla wybranych miast.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury do 1 sierpnia 2022

W prognozach widać wyraźny wzrost temperatury, aż do powrotu gorących i upalnych dni w Polsce.

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury i opadów, do 2 sierpnia 2022

Pogoda na 16 dni dla Poznania

Pogoda na 16 dni dla Poznania, prognoza pogody do 2 sierpnia 2022

Przed nami więc oczekiwany przez wielu czytelników powrót gorącego i chwilami upalnego lata, aczkolwiek w trakcie 3 dekady lipca zaczną się pojawiać nieco częściej przelotne opady deszczu i burze z gradem, ale nadal będą to tylko krótkie i rozproszone przerywniki. Krótko mówiąc - lato dla osób mających urlop nie jest jeszcze stracone.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz