| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Duże ocieplenie i brak opadów w Polsce. Później dynamiczne ochłodzenie

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Duże ocieplenie i brak opadów w Polsce. Później dynamiczne ochłodzenie

Przed nami fantastyczny okres w pogodzie. Czeka nas ocieplenie i wiele dni ze stabilnymi warunkami atmosferycznymi - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Niestety, istotnych opadów nadal nie będzie z uwagi na dominację silnego wyżu. Przed kolejnym ochłodzeniem poczujemy termiczny powiew wiosny. Temperatury w najbliższych dniach będą bardzo przyjemne, dopiero pod koniec marca sytuacja może się zmienić, gdy z północy dotrze dynamiczne ochłodzenie. Niewykluczone, że wtedy przejściowo miejscami znowu zobaczymy przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Wcześniej czeka nas bardzo przyjemny, ciepły i przeważnie pogodny co najmniej tydzień.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 20 marca, do 4 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza pogody, od 20 marca, do 4 kwietnia 2022

Nowy tydzień zapowiada się z pierwszym poważnym ociepleniem w tym roku. Temperatury na znacznym obszarze kraju wzrosną do 14-18 st. C., lokalnie przejściowo do 19-20 st. C. To będą najwyższe temperatury od początku roku. Anomalia temperatury wreszcie w marcu będzie wyraźnie powyżej normy wieloletniej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, za okres od 20, do 30 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, do 30 marca 2022

Nasza wcześniejsza prognoza zapowiadająca ocieplenie w 3 dekadzie marca sprawdzi się więc bez większych odstępstw. Dopiero pod koniec marca sytuacja ma się zmienić, gdy niż znad Rosji sprowadzi do Polski ochłodzenie z powietrzem arktycznym. Wrócą wtedy miejscami opady deszczu, a miejscami mogą wystąpić również przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Termin ochłodzenia może się jeszcze nieznacznie zmienić. Będziemy to weryfikować na bieżąco.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie do 30 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce do 30 marca 2022

W najbliższym tygodniu Polska będzie pozostawać w obszarze ogromnego antycyklonu z kilkoma centrami wyżów. Oznacza to stabilną pogodę ze sporą ilością słońca, tylko miejscami w rejonie zalegania mgły może przejściowo utrzymywać się niskie zachmurzenie warstwowe, ale z tendencją do zanikania w ciągu dnia. Opadów nie będzie, a jeśli już wystąpią to punktowo wręcz symboliczne. 

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 27 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 27 marca 2022

Okres wzrostu temperatury i pierwszego poważnego powiewu wiosny potwierdza dokładna godzinowa prognoza anomalii temperatury. Na poniższej animacji sprawdzimy, gdzie poczujemy ocieplenie na obszarze Europy w najbliższym tygodniu.

Prognozowana godzinowa anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 20, do 30 marca 2022

Potwierdzenie trendu pogodowego widoczne jest również na wiązkach prognostycznych z prawdopodobieństwem opadów i temperatury.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 5 kwietnia 2022

Powyższe dane jednoznacznie wskazują na ocieplenie i stabilną pogodę co najmniej do 25-26 marca. Dopiero w późniejszym okresie mają się pojawić zmiany, w tym ochłodzenie i powrót możliwych opadów. Dokładny termin zmian może się jeszcze zmienić +/-1 dzień. Sytuację pogodową monitorujemy, będziemy na bieżąco informować.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!