| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa sierpnia w Polsce z temperaturą powyżej normy, zaczną się częściej pojawiać burze i opady deszczu

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa sierpnia w Polsce z temperaturą powyżej normy, zaczną się częściej pojawiać burze i opady deszczu

Dotychczasowa pierwsza połowa sierpnia 2020 w Polsce przyniosła sporo dni ze słoneczną i gorącą letnią pogodą. Opadów deszczu i burz było niewiele. Sytuacja w drugiej połowie sierpnia ulegnie zmianie, bo wróci cyrkulacja strefowa. Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski sięgająca całej drugiej połowy sierpnia 2020 przewiduje nadal temperaturę powyżej normy, z krótkimi przerwami w niektórych regionach kraju, ale z tendencją do częstszych przelotnych opadów i miejscami silnych burz. Pogodne okresy ze stabilną pogodą również będą występować, zwiększy się jednak prawdopodobieństwo przelotnych opadów i burz, które co pewien okres będą przerywać wakacyjną sielankę.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, temperatura w Polsce, od 16, do 31 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni, temperatura w Polsce od 16, do 31 sierpnia 2020

Prognozowany zakres temperatur w Polsce sprawi, że anomalia temperatury do końca sierpnia 2020 w skali całego kraju nadal będzie powyżej normy klimatycznej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, druga połowa sierpnia 2020

Z uwagi na prognozowany powrót cyrkulacji strefowej, w kolejnych dniach sierpnia zwiększy się prawdopodobieństwo przelotnych opadów i burz, które miejscami mogą być silne. Wyż osłabnie i Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia przez który będą przechodzić fronty atmosferyczne. Pogoda stanie się zmienna.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie druga połowa sierpnia 2020

W nowym tygodniu najwięcej przelotnych opadów deszczu i burz jest spodziewanych we wschodniej, częściowo centralnej i południowej Polsce.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 24 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza sumy opadów w Polsce do 24 sierpnia 2020

Reasumując, okres stabilnej pogody dobiega końca. Kolejne dni sierpnia przyniosą temperaturę nadal powyżej normy, ale co jakiś czas pogodna aura będzie przerywana opadami deszczu, burzami i zmienną temperaturą, dlatego warto śledzić codzienną prognozę pogody.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!