| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Dobre prognozy dla Polski. Wrócą wysokie temperatury

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Dobre prognozy dla Polski. Wrócą wysokie temperatury

Ostatnio często pytacie, jak długo potrwa wrześniowe ochłodzenie oraz czy wrócą we wrześniu cieplejsze dni? Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski daje niespodziewaną nadzieję na powrót wysokich temperatur. Wygląda na to, że obecne ochłodzenie nie będzie jeszcze trwałym trendem w kierunku zaawansowanej jesieni. Po ochłodzeniu z niską temperaturą na wschodzie Polski, możliwymi opadami śniegu w Tatrach i lokalnymi przymrozkami, pod koniec września temperatury poszybują ponownie w górę. Istnieje spora szansa na powrót letniej pogody. Poczujemy znowu babie lato!

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 19 września, do 4 października

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski od 19 września, do 4 października 2021

Większość nadchodzącego tygodnia zgodnie z wcześniejszymi prognozami będzie chłodna, szczególnie we wschodniej Polsce, gdzie miejscami w ciągu dnia temperatura może nie przekroczyć 10 st. C. Lokalnie pojawią się również nad ranem przymrozki, zwłaszcza między 21-23 września. Ponadto w Tatrach, będą możliwe opady śniegu. 

Ochłodzenie ustąpi. Duże ocieplenie i powrót babiego lata na przełomie września i października

Wzrost temperatury czeka nas pod koniec nowego tygodnia. Jeśli prognoza pogody nie ulegnie zasadniczej zmianie, to w kolejnym tygodniu na przełomie września i października wrócą wysokie jeszcze letnie temperatury. Miejscami na termometrach zanotujemy nawet 24-27 st. C! Anomalia temperatury zacznie ponownie przekraczać znacznie normę klimatyczną. Poniżej wstępna prognoza anomalii temperatury na 27 września 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, czy we wrześniu 2021 wrócą wysokie temperatury

Nadchodzące zmiany doskonale widać na aktualnych wyliczeniach prognozy anomalii temperatury. Zobaczcie, jak sytuacja temperaturowa ma się zmienić, między 23-29 września 2021.

Ocieplenie jest również widoczne na aktualnej prognozie długoterminowej anomalii temperatury obejmującej przełom września i października. Jej najnowsze wydanie powinno dodatnią anomalię przesunąć również w głąb Polski. Poniższa mapa przedstawia wstępnie prognozowaną anomalię temperatury za okres 27 września - 3 października 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, ochłodzenie ustąpi, wróci babie lato we wrześniu 2021 do Polski

Opady nadal możliwe. Polska będzie pomiędzy wpływem niżu i wyżu

Polska w kolejnych dniach będzie w zasięgu zarówno klina wyżowego, jak również pola obniżonego ciśnienia. Oznacza to zmienną pogodę. Pojawią się zarówno nadal chłodne, pochmurne i chwilami deszczowe dni, jak również z przejaśnieniami i rozpogodzenia, umiarkowaną temperaturą i powrotem chwil ze słońcem, szczególnie w zachodniej Polsce. Poniżej prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres 19-29 września 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 29 września 2021

Mniej opadów deszczu, będą dni bez opadów

W tym tygodniu sporo deszczu spadło na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Były miejscami gdzie spadło znacznie powyżej połowy normy opadów dla września, a lokalnie suma opadów zbliży się do normy. W nowym tygodniu opadów będzie znacznie mniej. Większość prognozowanej sumy opadów spadnie na wschodzie Polski dziś 19.09, a także w innych regionach między 23-25 września. Poniższa mapa prezentuje wstępnie obliczoną sumę opadów do 26 września 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza opadów deszczu w Polsce do 26 września 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla miast w Polsce

Trend długoterminowy dla poszczególnych miast w Polsce może śledzić na prognozie pogody opartej na modelu z wiązkami prognostycznymi. Warto zwrócić uwagę na średnią wiązkę wskazującą na największe prawdopodobieństwo opadów i temperatury w wybranym terminie.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza pogody do 5 października 2021

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza pogody od 19 września, do 5 października 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody przełom września i października 2021

Podsumowując, przed nami chłodna znaczna część nowego tygodnia, szczególnie na wschodzie Polski. Lokalnie pojawią się przymrozki, a w Tatrach spadnie śnieg. W tym czasie najwyższą temperaturę będziemy notować na zachodzie kraju, ale również tutaj poniżej normy. Pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego prawdodpobnie temperatura znacznie wzrośnie i będzie możliwy powrót letniej pogody. O wszystkich zmianach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!