| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Długi okres panowania wyżu w Polsce. Załamanie pogody dopiero w listopadzie

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Długi okres panowania wyżu w Polsce. Załamanie pogody dopiero w listopadzie

Przed nami przełom października i listopada 2021. Warunki atmosferyczne w tym czasie będą wyjątkowo stabilne, zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Okres ten przyniesie wiele dni bez opadów, słaby i umiarkowany wiatr, sporo chwil ze słońcem, ale miejscami wystąpią mgły i przymrozki, szczególnie przy gruncie, ale nie tylko. Wzrost temperatury odczujemy pod koniec miesiąca.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza pogody od 24 października, do 8 listopada 2021

Jest już pewne, że październik zapisze się w Polsce, jako miesiąc bardzo suchy, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Załamanie pogody czeka nas dopiero z upływem listopada.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura, od 24 października, do 8 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Długotrwały okres panowania wyżu w Polsce. Załamanie pogody dopiero w listopadzie 2021.

W nocy miejscami będą się pojawiać przymrozki, zwłaszcza w rejonach z rozpogodzeniami. Temperatura poniżej 0 st. C. będzie najczęściej spadać przy gruncie, jednak miejscami ujemna temperatura będzie możliwa również na standardowej wysokości 2m, zwłaszcza w pierwszej połowie nowego tygodnia. Później przymrozki mają być rzadsze lub w ogóle nie wystąpią. Wzrost temperatury w ciągu dnia oraz przejściowe ocieplenie na przełomie października i listopada, będzie na tyle duże, aby średnia temperatura dobowa na ogół utrzymywała się ponad normę. 

Pogoda długoterminowa. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, między 24 października i 3 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury, od 24 października, do 3 listopada 2021

Stabilny wyż w Polsce. Wiele dni bez opadów

Na pogodę w Polsce w najbliższych dniach wpłynie bezpośrednio układ wyżowy znad wschodniej Europy, który klinem będzie się łączył z polem wyżowym ciągnącym się nad Atlantyk. Taka sytuacja baryczna oznacza wiele spokojnych i stabilnych dni w pogodzie. Możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem, przyjemną temperaturę w ciągu dnia i ustanie silnego wiatru. Ryzykiem będą miejscami mgły radiacyjne. Ich rozwój należy śledzić w codziennych prognozach. Mgłom może towarzyszyć niskie zachmurzenie warstwo, które niekoniecznie szybko w ciągu dnia ustąpi, a to z kolei może się przełożyć na niższą temperaturę od prognoz. 

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, między 24 października i 3 listopada 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza ciśnienia w Polsce i Europie, od 24 października do 3 listopada 2021

W nowym tygodniu nie będzie padać, lub miejscami w rejonie zalegania mgły i niskiego zachmurzenia warstwowego zdarzy się mżawka lub bardzo słaby deszcz. 

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 31 października 2021

Pogoda długoterminowa. Prognoza opadów w Polsce, do 31 października 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni

Długoterminowy trend pogodowy doskonale oddają wiązki modelu Ensemble. Prawdopodobieństwo omawianych warunków jest wyjątkowo wysokie co najmniej do 1 listopada. Dopiero w ciągu kolejnego miesiąca wyż przejściowo ustąpi. Załamanie pogody jest obecnie prognozowane z upływem 1 dekady listopada. Wówczas temperatura spadnie i pojawią się opady.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda 16 dni Kraków. Prognoza pogody od 24 października do 9 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda 16 dni Warszawa. Prognoza długoterminowa, od 24 października, do 9 listopada 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda 16 dni Rzeszów. Długoterminowa prognoza pogody, od 24 października, do 9 listopada 2021

Mamy więc dobre wiadomości pogodowe, bo przed nami wiele spokojnych dni z dominacją wyżu. Jedynym minusem, będą miejscami przymrozki i mgły. W ciągu dnia na ogół, będzie jednak wiele okazji do podziwiania pięknej złotej jesieni, a dodatkowo pod koniec października temperatura wzrośnie.

Większe zmiany w pogodzie nastąpią dopiero w listopadzie, ale o tym więcej będziemy informować w kolejnych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

Super wieści pogodowe :) a więc można się śmiało wybierać w góry.

24 październik 2021 - 12:06
Odpowiedz