| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Długa fala upałów uderzy w Polskę. Zmartwią nas prognozy opadów deszczu

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Długa fala upałów uderzy w Polskę. Zmartwią nas prognozy opadów deszczu

Zapowiadaliśmy, że po krótkiej fali upałów na początku sierpnia, w dalszej części miesiąca wystąpi w Polsce okres umiarkowanych temperatur, ale później czeka nas kolejna fala upałów i to potwierdza nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Zapowiada się doskonały okres urlopowy. Jeśli wybraliście ten miesiąc na letni wypoczynek, to będziecie mieć sporo powodów do zadowolenia. Przed nami przewaga dni ciepłych i gorących, a następnie upalnych, bardzo często również pogodnych. Chwil z przelotnymi opadami deszczu i burzami, będzie niewiele. Nawet jeśli opady wystąpią, to wyłącznie miejscami i będą jedynie krótką przerwą w słonecznym i gorącym okresie lata. Prognozy opadów deszczu będą nas jednak martwić, bo nadal będzie postępować susza hydrologiczna. Stan wody w rzekach i jeziorach będzie systematycznie opadać.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 7, do 22 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce, od 7, do 22 sierpnia 2022

Okres umiarkowanych temperatur w Polsce utrzyma się do około 8-10 sierpnia. Później od zachodu kraju ponownie wrócą upalne dni. Temperatury osiągające lub przekraczające 30 st. C., będą najczęściej notowane w zachodniej Polsce, okresami również na północnym zachodzie i południowym zachodzie. Na pozostałym obszarze temperatury początkowo będą nieco niższe, ale na bardzo przyjemnym letnim poziomie. Upał w trakcie drugiej dekady sierpnia, z zachodu zacznie się systematycznie przesuwać w głąb Polski, zwłaszcza do centrum i okresami na południe. Najniższe temperatury maksymalne najczęściej będą notowane na północy w rejonie Półwyspu Helskiego, Podlasia oraz na południu w pobliżu gór.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 7-17 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 17 sierpnia 2022

Prognozowany zakres temperatury w Polsce sprawi, że anomalia klimatyczna będzie dodatnia. Temperatura w kraju w ciągu najbliższych 10 dni, będzie o około 1-4 st. C. powyżej normy wieloletniej.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 17 sierpnia 2022

pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce do 17 sierpnia 2022

Zgodnie z wcześniejszymi naszymi prognozami, Polska w kolejnych dniach, będzie często pozostawać w obszarze klina wyżowego łączącego wyż rosyjski z atlantyckim. Taka sytuacja baryczna sprawi dłuższy okres stabilnych warunków atmosferycznych. Będą przeważać dni pogodne, często słoneczne. Opady i burze, będą bardzo rzadkie. Nawet jeśli wystąpią, to nie przyniosą znaczącej zmiany i poprawy sytuacji związanej z suszą hydrologiczną. Prognoza opadów na najbliższy tydzień jest dosłownie fatalna.

Pogoda długoterminowa. Aktualnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 14 sierpnia 2022. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 14 sierpnia 2022

Przed nami więc dłuższy okres pogodnego i ponownie coraz cieplejszego lata. Jeśli macie urlop, to trafiliście doskonale z pogodą, a jeśli zastanawiacie się nad wzięciem wolnego właśnie teraz, to jak najbardziej warto to uczynić.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów do 23 sierpnia

W prognozie długoterminowej dodatkowo zamieszczamy wiązki prognostyczne z prawdopodobieństwem opadów i temperatur dla wybranych dużych miast w Polsce. Z danych jednoznacznie wynika brak większych opadów, co najmniej do połowy sierpnia, ponadto wraz z drugą dekadą miesiąca ponownie zaczną wyraźnie rosnąć temperatury.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 22 sierpnia 2022

Prawdopodobieństwo opadów i burz w Polsce zacznie ponownie rosnąć od okolic połowy oraz w drugiej połowie sierpnia.

Pogoda na 16 dni dla Poznania

Pogoda na 16 dni dla Poznania, gorące i upalne lato wróci, przewidywania temperatury do 23 sierpnia 2022

Sprawdzą się więc nasze wcześniejsze prognozy sezonowe na sierpień, w których zapowiadaliśmy udany miesiąc dla urlopowiczów. Co najmniej w pierwszej połowie sierpnia, będą również dobre warunki do prac polnych, w tym żniw. Dłuższy okres ponownego upału i lejącego się żaru szczególnie w zachodniej Polsce, będzie jednak znowu uciążliwy dla osób starszych i pracujących w zabetonowanych miastach. Możliwe będą również miejscami tropikalne noce. O wszystkich zjawiskach, będziemy szczegółowo informować w prognozach bieżących.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!