| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Przełom lipca i sierpnia 2020 przyniesie krótki upał, silne burze i mniej opadów

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Przełom lipca i sierpnia 2020 przyniesie krótki upał, silne burze i mniej opadów

Co tydzień zapraszamy do sprawdzenia trendu pogody długoterminowej. Czy pojawią się silne burze, ulewy oraz częstsze dni z upałem? Na to pytanie odpowiada nasza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski sięgająca już 10 sierpnia 2020. Prognoza długoterminowa wskazuje na wahania temperatury, miejscami burze, ale również mniej opadów i pojawienie się dni z upałem, aczkolwiek 4-7 dniowa fala upałów raczej się nadal nie wystąpi.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 26 lipca, do 10 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody dla Polski od 26 lipca do 10 sierpnia 2020

Prognozowany zakres temperatur, w tym nieliczne dni z upałem sprawią, że anomalia temperatury miejscami, zwłaszcza w zachodniej Polsce będzie nieznacznie powyżej normy, a we wschodniej nadal w pobliżu normy.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni anomalia temperatury w Polsce prognoza od 26 lipca do 10 sierpnia 2020

Warto również zwrócić na prognozę średniego ciśnienia. Prognoza zapowiada pojawienie się klina wyżowego w Polsce, szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. To oznacza, że w tych regionach w kolejnych dniach najrzadziej będą się pojawiać opady i burze. Możemy przeważnie liczyć na stabilną i ciepłą letnią pogodę, aczkolwiek będzie ona przerywana co jakiś czas przejściem frontu z opadami i burzami. Mimo to, zjawiska na ogół będą się charakteryzować niewielkim zasięgiem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody dla Polski anomalia ciśnienie 26 lipca - 10 sierpnia 2020

Wstępnie prognozowana suma opadów do 2 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów deszczu i burz w Polsce 26 lipca - 2 sierpnia 2020

Na naszą uwagę w nowym tygodniu zasługuje kilka okresów. Do 28-29 lipca 2020 będzie przeważnie ciepło, miejscami gorąco, a lokalnie również upalnie, szczególnie 28 lipca, gdy temperatura miejscami może sięgnąć nawet 34 st. C. W tym czasie pojawią się miejscami przelotne opady deszczu i burze, pojawi się również sporo chwil ze Słońcem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów i adwekcji powietrza z zaznaczonymi ważnymi okresami

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognozowane prawdopodobieństwo burz, opadów i temperatury w Polsce, od 26 lipca, do 10 sierpnia 2020

Około 28-29 lipca przejdzie chłodny front atmosferyczny z opadami i burzami. Napłynie za nim chłodniejsze powietrze, dlatego ostatnie dni lipca 30-31 lipca zapowiadają się z wyraźnym ochłodzeniem w całym kraju. Z kolei początek sierpnia 2020 od zachodu kraju ponownie zacznie przynosić wzrost temperatury.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!