| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wkroczy ochłodzenie i wystąpią burze. Ciepłe lato do Polski będzie jeszcze wracać

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wkroczy ochłodzenie i wystąpią burze. Ciepłe lato do Polski będzie jeszcze wracać

Zgodnie z prognozą pogody, w połowie sierpnia do Polski dotarł upał bez ekstremalnych wartości. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju temperatura oscyluje w pobliżu 30 stopni C. Pojawiło się również ustabilizowanie warunków atmosferycznych i sporo chwil ze słońcem. Upał będzie jednak krótki, bo niebawem wkroczy ochłodzenie, pojawią się opady i przejdą burze - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Ochłodzenie w całej Polsce poczujemy już we wtorek 17 sierpnia, wcześniej przejdzie front z burzami, ulewnym deszczem, silnym gradem i lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna spadnie nawet o 10 st. C. Ochłodzenie będzie więc dość znaczące, jak na tę porę roku. W kolejnych dniach utrzymają się umiarkowane temperatury na poziomie przeważnie 17-25 st. C., przy czym najczęściej najchłodniej będzie nad morzem oraz w rejonach podgórskich. Niestety, spadek temperatury będzie również połączony z pojawieniem się opadów nad morzem, co pokrzyżuje plany urlopowe turystom. Padać ma zwłaszcza, 17 sierpnia, gdy zbliży się do kraju niż znad Bałtyku. W tym dniu pogoda nad morzem, będzie fatalna. Na pozostałym obszarze kraju temperatury pozostaną na umiarkowanym poziomie, a przelotne opady będą się zdarzać tylko miejscami. Wyjątek będzie stanowić okres między 16/17 sierpnia, gdy w czasie wypierania ciepłego powietrza popada na większym obszarze kraju, a miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie przejdą dość silne burze.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 15, do 30 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza pogody, od 15, do 30 sierpnia 2021, ochłodzenie, ciepło lato powróci

Spadek temperatury przełoży się na anomalię, która szybko spadnie miejscami poniżej normy lub będzie się utrzymywać w pobliżu normy przez znaczny okres najbliższych dni.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, okres 16-25 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury, od 16, do 25 sierpnia 2021

Polska w kolejnych dniach ma się znajdować w obszarze pomiędzy układem niżowym znad Bałtyku i Skandynawii, a klinem wyżu znad Atlantyku. Taki układ baryczny sprawi, że najchłodniejsza pogoda będzie się utrzymywać najczęściej nad Bałtykiem, gdzie dodatkowo przejściowo nasili się wiatr i będą się pojawiać przelotne opady, aczkolwiek przejaśnienia i nieco dłuższe okresy bez opadów również będą możliwe. Nie można jednak liczyć na stabilną pogodę utrzymującą się co najmniej przez 3-5 dni. Na pozostałym obszarze kraju pogoda ma być bardziej stabilna. Po 17 sierpnia przelotne opady również mogą się zdarzać, ale nie będzie ich wiele, ponadto będą mieć ograniczony zasięg. Pojawią się również okresy bardziej pogodne z umiarkowaną temperaturą, szczególnie w południowej połowie kraju.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, za okres 16-25 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie, od 16, do 25 sierpnia 2021

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 22 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 22-23 sierpnia 2021

Większość prognozowanych opadów w nowym tygodniu nad morzem spadnie 17 sierpnia, a na pozostałym obszarze Polski między 16-17 sierpnia 2021.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy. Wykresy przedstawione w formie wiązek, przedstawiają prawdopodobieństwo temperatury i opadów, do 31 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów, od 16, do 31 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury, od 16, do 31 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Wrocławia

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Wrocławia, prognoza pogody od 16, do 31 sierpnia 2021

Podsumowując, jeszcze w poniedziałek 16 sierpnia, będzie możliwy miejscami upał na południowym wschodzie Polski. Od wtorku 17 sierpnia do całego kraju wkroczy ochłodzenie, wcześniej przejdą opady i burze, zwłaszcza we wschodniej Polsce. W tym dniu fatalnie zapowiada się pogoda nad morzem. W kolejnych dniach utrzymają się umiarkowane temperatury. Na przeważającym obszarze kraju, będziemy notować powyżej 20 st. C. ze zmienną pogodą, aczkolwiek przejaśnień i rozpogodzeń również nie będzie brakować, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Jest szansa, że po okresie kilkudniowego ochłodzenia, jeszcze w sierpniu zdarzą się dni gorące, a być może nawet z powrotem miejscami upału, szczególnie pod koniec miesiąca (nie jest to aktualnie pewne). Będziemy to weryfikować w kolejnych prognozach pogody. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!