| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do końca maja temperatura poniżej normy, częstsze opady deszczu i burze w Polsce. Początek czerwca z wyższą temperaturą

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Do końca maja temperatura poniżej normy, częstsze opady deszczu i burze w Polsce. Początek czerwca z wyższą temperaturą

Za nami kolejny tydzień maja, który nie przyniósł radykalnej zmiany w pogodzie. Mimo, że miejscami powróciły wartości 20 st. C. na termometrach, to w skali kraju temperatura nadal jest poniżej normy. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski nie przewiduje znacznie wyższych temperatur, a przez to anomalia temperatury nadal ma być przeważnie ujemna. Ponadto miejscami pojawi się więcej opadów deszczu, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie opady mają być najczęstsze, co będzie mieć związek z niżem znad Ukrainy. Bardziej stabilne warunki pogodowe w nowym tygodniu są spodziewane na zachodzie i północnym zachodzie Polski, bo tutaj zaznaczy się wpływ wyżu.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura, od 24 maja, do 8 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza dla Polski od 24 maja do 8 czerwca 2020

Prognozowany zakres temperatur przewiduje anomalie temperatury w okresie najbliższych 10 dni na poziomie nieznacznie poniżej normy. Nie ma więc już szans, aby maj 2020 zredukował znacznie ujemną anomalię, a tym samym klimatycznie, będzie miesiącem chłodnym.

Pogoda długoterminowa dla Polski. Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody 24 maja - 8 czerwca 2020 temperatura w Polsce

Opadów w najbliższych dniach najwięcej będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie miejscami popada przelotnie, a lokalnie pojawią się również burze. Ponadto pod koniec miesiąca pojawi się kolejny niż, który przyniesie większą sumę opadów, ale obecnie jeszcze jest za wcześnie na dokładną jego trajektorię.

Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu w Polsce, do 31 maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza suma opadów deszczu mapa maj czerwiec 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!