| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Opadów deszczu i burz z gradem w Polsce nadal sporo. Temperatura na początku lipca 2020 coraz częściej w pobliżu normy

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Opadów deszczu i burz z gradem w Polsce nadal sporo. Temperatura na początku lipca 2020 coraz częściej w pobliżu normy

Zgodnie z poprzednimi prognozami długoterminowymi, za nami wiele dni z bardzo niestabilną, burzową i deszczową pogodą. Aura miejscami była niebezpieczna i powodowała zagrożenie powodziowe, głównie na południu i południowym wschodzie Polski. Czy najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski zapowiada przełom w pogodzie na początku lipca 2020? Wygląda na to, że burz, chwilami intensywnych i nawalnych opadów deszczu, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru nadal będzie sporo, ale widać również wyraźny trend oscylowania temperatury najczęściej w pobliżu lub lekko powyżej normy. Oznacza to, że dni z upałem (temperatura => 30 st. C.), będzie niewiele, a prawdziwej pierwszej fali upałów (co najmniej 3-5 dni pod rząd) nadal nie widać.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura, od 28 czerwca, do 13 lipca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza pogody lipiec 2020

Powyższa długoterminowa prognoza temperatur uwzględniająca pierwszą połowę lipca 2020 przewiduje trend w kierunku temperatury w pobliżu lub lekko powyżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza temperatury anomalia lipiec 2020

W tym czasie będziemy przeważnie pozostawać w polu obniżonego ciśnienia na skraju ośrodka wyżowego, dlatego dni ze stabilniejszą pogodą, będą przeplatane burzami, opadami na zmianę z dniami cieplejszymi lub chłodniejszymi, w zależności od położenia stref frotowych.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody dla Polski lipiec 2020 opady burze temperatura ciśnienie wiatr

Wstępne prognozy na nowy tydzień przypadający na przełom czerwca i lipca 2020 zapowiada najwięcej opadów i burz ponownie na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum Polski. Z uwagi na zjawiska burzowe (konwekcyjne), miejscami suma opadów może być większa.

Pogoda długoterminowa dla Polski. Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu do 6 lipca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni lipiec 2020 prognoza sumy opadów i burz dla Polski

Nie widać więc ustabilizowania warunków atmosferycznych, dlatego zalecamy do sprawdzania naszych codziennych prognoz pogody.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!