| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fali upałów do końca lipca 2020 nie będzie, temperatura nadal w pobliżu normy z możliwymi burzami

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fali upałów do końca lipca 2020 nie będzie, temperatura nadal w pobliżu normy z możliwymi burzami

Jak co tydzień zapraszamy do sprawdzenia trendu prognozy długoterminowej. Zgodnie z poprzednimi prognozami, najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski nie przewiduje do końca lipca 2020 pojawienia się co najmniej kilkudniowej fali upałów. Temperatura nadal ma najczęściej oscylować w pobliżu normy, aczkolwiek z możliwymi wahnięciami w poszczególnych regionach. W perspektywie trzeciej dekady lipca jest prognozowana coraz częstsza ponowna adwekcja wilgotnej i bardziej chwiejnej masy powietrza, dlatego zwiększy się częstotliwość występowania burz i ulewnych opadów deszczu, szczególnie w ostatnich kilku dniach lipca. Wcześniej, zwłaszcza między 21, a 23 lipca czeka nas znaczne ochłodzenie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana temperatura od 19 lipca, do 3 sierpnia 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody dla Polski od 19 lipca do 3 sierpnia 2020

Powyższy zakres temperatur oznacza anomalie temperatury w pobliżu normy klimatycznej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni lipca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza temperatury anomalii od 19 lipca 2020 do 3 sierpnia 2020

Na wielodniową stabilizacje pogody w ujęciu całego kraju nie możemy liczyć. Polska nadal przeważnie będzie się znajdować w polu obniżonego ciśnienia, a to oznacza, że co jakiś czas miejscami będą możliwe przelotne opady deszczu i burze, aczkolwiek chwil ze Słońcem również nie będzie brakować.

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza pogody lipiec i sierpień 2020

Niepokojąco wyglądają wstępne prognozy na ostatnią dekadę lipca, zwłaszcza miedzy 24, a 30 lipca 2020. Na poniższym wykresie (dolne wiązki) zdecydowanie zwiększa się prawdopodobieństwo opadów i burz. Niewykluczone, że ponownie czekają nas większe opady w drugiej połowie nowego tygodnia lub na początku kolejnego tygodnia, zwłaszcza w południowej i południowo wschodniej Polsce. Sytuację należy monitorować.

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów deszczu w Polsce lipiec i sierpień 2020

Wstępnie prognozowana suma opadów deszczu do 26 lipca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów deszczu w Polsce 19 lipca - 3 sierpnia 2020

Reasumując, miedzy 21, a 23 lipca czeka nas krótkie znaczne ochłodzenie, ale w tym czasie możemy liczyć na bardziej stabilne warunki pogodowe. W kolejnych dniach temperatura wzrośnie, ale nie na tyle by czekała nas fala upałów. W drugiej połowie tygodnia ponownie zacznie się zwiększać prawdopodobieństwo opadów i burz związane z ośrodkiem niżowym podążającym z południa w pobliże pogranicza Polski i Ukrainy. Niewykluczone, że trajektoria niżu ulegnie zmianie, dlatego prognozę pogody należy śledzić na bieżąco.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!