| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa maja bez upału w Polsce. Burze i opady nadal możliwe

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Druga połowa maja bez upału w Polsce. Burze i opady nadal możliwe

Za nami pierwsza połowa maja, która okazała się chłodna, ale wreszcie z częstszymi opadami. Temperatura na przeważającym obszarze kraju jest dotychczas o 2-2,5 st. C. poniżej normy wieloletniej. Z kolei suma opadów deszczu w tym miesiącu na przeważającym obszarze Polski już przekracza 50-70 mm, a na tym jeszcze nie koniec. Czy druga połowa maja 2020 przyniesie wyższe temperatury, stabilniejszą pogodę, mniej opadów deszczu i burz, a może nadal będzie chłodno? Odpowiedź przynosi pogoda długoterminowa na 16 dni. Poniżej jej najnowszy trend na pozostałe dni maja.

Pogoda na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna, od 17 maja, do 1 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 druga połowa miesiąca w Polsce prognoza od 17 maja do 1 czerwca 2020

Mimo, że zakres prognozowanych temperatur ma tendencje wzrostową, to anomalia temperatury tylko miejscami na południu i południowym zachodzie zacznie mieć wartości dodatnie. Na pozostałym obszarze Polski temperatura utrzyma się w pobliżu lub nieznacznie poniżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni maj 2020 prognoza temperatury dla Polski

Z kolei prognozowana średnia wartość ciśnienia wskazuje na pojawienie się nad Polską obszaru klina wyżowego, a to będzie ograniczać liczbę dni z opadami i burzami. Krótko mówiąc - opady nadal będą się pojawiać, ale rzadziej w porównaniu do pierwszej połowy maja, gdy padało średnio co 2-3 dni.

Prognozowane średnie ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski maj 2020 druga połowa miesiąca prognoza ciśnienie opady temperatura

Wstępnie prognozowana suma opadów do 24 maja 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody maj 2020 w Polsce

W najbliższych 2-3 dniach popada przede wszystkim na północy i północnym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze kraju popada tylko miejscami i przelotnie. Sytuacja zmieni się pod koniec tygodnia około 23-24 maja, gdy wkroczy kolejna strefa opadów deszczu. Miejscami opady mogą być ulewne na południu i południowym wschodzie, ale obecnie jest za wcześniej na dokładną prognozę, bo trajektoria opadów może się zmienić. Sytuację, będziemy monitorować. 

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!