| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura powyżej normy, ale częstsze opady, miejscami zdarzy się śnieg. W górach nadal zimowo

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura powyżej normy, ale częstsze opady, miejscami zdarzy się śnieg. W górach nadal zimowo

W tym sezonie zimowym zarówno niskie temperatury oraz znaczna pokrywa śnieżna na nizinach nie były częstym zjawiskiem. Nadal są regiony, gdzie nie utworzyła się na jeden dzień przynajmniej 1 cm pokrywa śnieżna. Czy nowa pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski daje szanse na odwrócenie trendu?

Sprawdźmy, jak zapowiada się prognoza pogody na kolejne ponad 2 tygodnie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza do 10 lutego

Na naszą uwagę zasługuje przede wszystkim zatrzymanie okresu stabilnych warunków pogodowych. W kolejnych dniach aura stanie się bardziej dynamiczna.

Poniżej prognozowana średnia wartość ciśnienia za okres najbliższych 10 dni. Widać zmianę, przede wszystkim odsunięcie się układu wyżowego z południa. W jego miejsce coraz częściej będą do polski docierać atlantyckie strefy frontowe z opadami.

Pogoda długoterminowa na 16 dni ciśnienie

Powrócą coraz częściej opady deszczu oraz przejściowo miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu (zwłaszcza na północy, w centrum, na wschodzie i południu), a w wysokich górach śniegu, gdzie warunki zimowe nadal będą się utrzymywać.

Prognozowana suma opadów do 2 lutego, 2020 roku. Model GFS

Pogoda na 16 dni dla Polski prognoza opadów

Prognozowana suma opadów do 2 lutego, 2020 roku. Model ECMWF

Pogoda na 16 dni, prognoza opadów w Polsce

Prognozowana suma opadów śniegu do 2 lutego, 2020 roku. Model ECMWF

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza opadów śniegu

Dynamiczna pogoda z przechodzącymi frontami i opadami, będzie przynosić również zmienność temperatur, bo zdarzą się zarówno chłodniejsze, jak i cieplejsze okresy, aczkolwiek tych ostatnich nadal będzie więcej. 

Prognozowana anomalia temperatury względem normy wieloletniej (1979-2000) za okres najbliższych 10 dni

Pogoda na 16 dni w Polsce prognoza temperatury

Reasumując, w nowym tygodniu częstsze opady, większa zmienność pogody i temperatur, przejściowo na nizinach mogą się zdarzyć również opady deszczu ze śniegiem i śniegu, ale po krótkim incydencie nadal trwalszych warunków zimowych poza górami nie będzie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!