| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Czerwiec 2020 przyniesie pierwszy upał, ale pojawi się sporo gwałtownych burz i opadów deszczu

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Czerwiec 2020 przyniesie pierwszy upał, ale pojawi się sporo gwałtownych burz i opadów deszczu

Po chłodnym początku czerwca 2020, kolejne jego dni zaczną przynosić w Polsce coraz wyższą temperaturę i powróci dodatnia anomalia. Wzrost temperatury będzie pokrywał się z obecnością chwiejnego, wilgotnego i ciepłego powietrza, dlatego należy również oczekiwać wystąpienia miejscami gwałtownych burz i opadów deszczu, lokalnie z gradem i silnym wiatrem. Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski ma wyraźny trend ocieplenia. Szczególnie ciepło zapowiada się druga dekada czerwca, gdy miejscami będzie możliwy pierwszy upał, czyli temperatury osiągające lub przekraczające 30 st. C. Nie powinno wówczas brakować dni z temperaturą co najmniej 25-30 st. C.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozowany zakres temperatury maksymalnej, od 4, do 20 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza pogody czerwiec 2020 pierwszy upał burze opady deszczu

Stopniowy wzrost temperatury jest już zawarty w prognozie anomalii temperatury, która ma przekraczać normę, zwłaszcza we wschodniej Polsce.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w czerwcu 2020 za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody czerwiec 2020 dla Polski pierwszy upał burze

Niestety, nie będzie to okres stabilnych warunków pogodowych. Napływowi ciepłego i wilgotnego powietrza będzie towarzyszyć obecność ośrodków niskiego ciśnienia, dlatego pomiędzy okresami ze Słońcem, będą się pojawiać strefy frontowe z opadami i burzami. Miejscami zjawiska mogą być gwałtowne.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w czerwcu 2020 za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski prognoza pogody czerwiec 2020 kiedy upał burze deszcz

Wstępnie prognozowana maksymalna temperatura za okres najbliższych 10 dni w czerwcu 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody dla Polski czerwiec 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Ben Wwa

Zanosi się na zmianę sytuacji z drugiej połowy maja: wtedy na zachodzie Europy było cieplej niż u nas, teraz prognoza przewiduje, że w czerwcu może być odwrotnie. Nie mogę powiedzieć, że byłoby to dla mnie niespodzianką. Wbrew temu co niektórzy sądzą, lato (klimatycznie, w uśrednieniu) jest w Polsce cieplejsze niż w Wlk. Brytanii, Holandii czy Belgii. Czyżby tegoroczny maj miał się u nas okazać osamotnionym powiewem chłodu "w dawnym stylu"?

04 czerwiec 2020 - 12:01
Odpowiedz