| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Pierwsza połowa czerwca 2020 z opadami i burzami. Temperatura wzrośnie, ale nadal poniżej normy

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Pierwsza połowa czerwca 2020 z opadami i burzami. Temperatura wzrośnie, ale nadal poniżej normy

Jak co tydzień zapraszamy do sprawdzenia najnowszego trendu pogodowego dla Polski. Pogoda długoterminowa na 16 dni sięga całej pierwszej połowy czerwca 2020. Po chłodnym i dość często deszczowym maju, warunki pogodowe nie ulegną diametralnej zmianie. Mimo, że temperatura okresowo wzrośnie, miejscami do około 23-26 st. C., to w skali kraju anomalia temperatury ma być ujemna. Przelotnych opadów i burz w kolejnych dniach czerwca nadal nie będzie brakować.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozowana temperatura maksymalna, od 31 maja, do 15 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni czerwiec 2020 prognoza pogody dla Polski

To oznacza, że nie możemy liczyć na dłuższe okresy ze stabilną pogodą, bo nadal w czerwcu będą wpływać na warunki pogodowe w Polsce przechodzące ośrodki niżowe i strefy frontowe z opadami i burzami. Oczywiście dni ze Słońcem i względnie stabilnymi warunkami pogodowymi będą się pojawiać, ale aktualnie nie widać, aby mogły się takie okresy utrzymać co najmniej 4-7 dni.

Prognozowana anomalia temperatury w czerwcu 2020 za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza pogody czerwiec 2020 dla Polski temperatura opady deszcz burze

Przykładowo, jutro 1 czerwca po odsunięciu się opadów i niżu znad Ukrainy warunki pogodowe w Polsce będą stabilne, jednak już od wtorku 2 czerwca, zwłaszcza na wschodzie i południu ponownie będą możliwe przelotne opady i lokalne burze. Stabilne warunki utrzymają się na północy i zachodzie kraju, ale i tutaj około 4-5 czerwca wystąpią opady.

Pogoda długoterminowa dla Polski. Prognozowane średnie ciśnienie w czerwcu 2020 za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na 16 dni czerwiec 2020 prognoza ciśnienie opady wiatr temperatura burze w Polsce

Około 7-8 czerwca jest spodziewana kolejna znaczna strefa opadów związana z przesuwającym się niżem. Zanim front się uaktywni, to nad kraj wślizgnie się cieplejszy sektor powietrza. Temperatura wzrośnie, pojawi się pogodniejszy okres, ale będzie to również sprzyjać inicjacji burz i opadów. Wszystko ostatecznie zależy od trajektorii, dlatego na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Wstępnie prognozowane położenie niżu i strefy opadów 7-8 czerwca 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni w czerwcu 2020 dla Polski prognoza burze deszcz

Wstępnie prognozowana suma opadów do 8 czerwca 2020. Około 1/4 sumy opadów na południu i wschodzie trzeba odjąć ze względu na opady uwzględnione w tej prognozie w minionych godzinach

Pogoda długoterminowa na 16 dni prognoza opadów czerwiec 2020 dla Polski

Reasumując, diametralnej zmiany warunków pogodowych nie widać. Pogoda będzie zmienna, dlatego warto śledzić prognozy na bieżąco.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!