| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Chłodny front z burzami przełamie antycyklon. Zmiany dotrą do Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Chłodny front z burzami przełamie antycyklon. Zmiany dotrą do Polski

Od ponad tygodnia stabilną letnią aurę w Polsce zapewnia antycyklon, ale nadchodzą zmiany - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Front chłodny z płytkim niżem przełamie obszar wyżu i pojawią się dawno niewidziane opady deszczu i burze z gradem oraz silniejszym wiatrem. Spodziewamy się również zmian w temperaturach. Druga połowa września mimo przyniesie jednak jeszcze okresami ciepłe, a nawet miejscami gorące dni. Jest duża szansa, że zapisze się ten miesiąc jako wyjątkowo ciepły.

Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce w okresie do 25 września 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, chłodny front z burzami przełamie antycyklon, wrzesień 2023

W nowym tygodniu do 13 września w całym kraju utrzyma się letnia i stabilna pogoda z wysoką temperaturą, miejscami nawet w okolicach progu upału, czyli 30 st. C. Zmiany pojawią się w środę w ciągu dnia, gdy z zachodu w głąb kraju zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem w towarzystwie silnego wiatru. Front będzie stopniowo spychał ciepłe powietrza z Polski poza naszą wschodnią granicę.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres nowego tygodnia do 17 września 2023

Pogoda długoterminowa, ustąpi antycyklon wkroczy chłodny front z burzami, wrzesień 2023

Ochłodzenie w całym kraju poczujemy szczególnie między 14-15 września, gdy za sprawą chłodnego frontu i adwekcji chłodnego powietrza polarnomorskiego temperatury w Polsce miejscami spadną nawet o ponad 10 st. C. w porównaniu do dni wcześniejszych. Ochłodzenie nie będzie jednak trwałe, bo już w okolicach kolejnego weekendu ponownie zacznie się robić cieplej, a miejscami nawet gorąco, gdyż temperatury ponownie w wielu regionach przekroczą ponad 25-26 st. C. Średnia temperatura w skali całego kraju w odniesieniu do całego tygodnia, mimo chwilowego ochłodzenia utrzyma się znacznie powyżej normy.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce do 17 września 2023

Pogoda długoterminowa, prognoza opadów w Polsce do 17 września 2023

Najbliższe opady deszczu i miejscami burze w Polsce z gradem pojawią się między 13-14 września, ale jak to bywa w przypadku opadów częściowo pochodzenia burzowego będą rozproszone i dopiero w prognozach bieżących na dany dzień dokładnie wskażemy, gdzie i kiedy popada oraz zagrzmi. W kolejnych dniach warunki pogodowe będą zmienne, bo zarówno możemy liczyć na chwile ze słońcem oraz z małym i umiarkowanym zachmurzeniem z uwagi na wpływ obszaru wyżowego, ale czasami i miejscami również przelotnie popada i zagrzmi, gdyż pojawią się fronty lub opady wewnątrzmasowe.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza opadów i temperatury do 25 września 2023

Omawiany trend potwierdzają najnowsze prognozy wiązek długoterminowych. Nie ma więc zaskoczenia, bo wszystko będzie zgodne z poprzednimi przewidywaniami. Dużego i trwałego ochłodzenia z podmuchem jesieni jeszcze nie musimy się obawiać.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, wrzesień 2023

Tegoroczny wrzesień sprzyja więc wszelkim pracom ogrodniczym i rolniczym oraz budowlanym. W drugiej połowie miesiąca okresami i miejscami wrócą przelotne opady i burze, ale będą one mieć ograniczony zasięg. Będzie to jedynie przerywnik do stabilnej pogody ze zmienną temperaturą, w zależności od położenia frontów i wielkości zachmurzenia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!