| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Burze, opady i wiosenne temperatury w prognozach. Ochłodzenie wróci do Polski pod koniec marca

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Burze, opady i wiosenne temperatury w prognozach. Ochłodzenie wróci do Polski pod koniec marca

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku okolice początku wiosny kalendarzowej i astronomicznej pokryją się z wiosną termiczną - zapowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Temperatury w nowym tygodniu w wielu regionach będą się utrzymywać na poziomie kilkunastu st. C., ale wrócą przelotne opady i lokalne burze. Będą również okresy z silniejszym wiatrem podczas przejścia stref frontowych. Ochłodzenie w prognozach jest widoczne pod koniec marca, ale nie powinno być wyjątkowo silne.

Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 19 marca, do 3 kwietnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, burze, opady i wiosenne temperatury w prognozach dla Polski, prognoza temperatury do 3 kwietnia 2023

Do Polski wkracza zapowiadane ocieplenie. Temperatury ponownie zaczęły w wielu regionach osiągać lub przekraczać 14-17 st. C., a w kolejnych dniach miejscami osiągną nawet 18-19 st. C. Być może lokalnie zanotujemy przekroczenie bądź osiągnięcie 20 st. C. Anomalia temperatury w nowym tygodniu będzie wyraźnie powyżej normy wieloletniej i to nawet o 3-7 st. C.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 20-25 marca 2023

Pogoda długoterminowa dla Polski, burze i wiosenne temperatury w prognozach, prognoza anomalii do 25 marca 2023

Marzec będzie więc ostatecznie miesiącem z temperaturą powyżej normy wieloletniej. Aktualne najnowsze wyliczenia numeryczne wskazują w Polsce na wartość o około 1,4 st. C. wyższą od średniej klimatycznej za okres od początku miesiąca, do 28 marca. Wszystkie prognozy mówiące o najchłodniejszym marcu od lat będą błędne, dlatego warto sprawdzać prognozy w dobrych specjalistycznych źródłach. Kolejnego ochłodzenia spodziewamy się dopiero w ostatnich dniach marca, ale jego skala i czas trwania jest jeszcze kwestią otwartą. Nie wygląda jednak na to, aby to był długi okres. Będziemy to jeszcze weryfikować.

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres 20-25 marca 2023

Pogoda na 16 dni, będzie ciepła wiosna w Polsce, ale wrócą burze, ochłodzenie pod koniec marca, prognoza ciśnienia do 25 marca 2023

W nowym tygodniu zmieni się wzór pogodowy. Wyż zapewniający nam stabilną pogodę odsunie się nad Rosję i od zachodu dostaniemy się pod wpływ cyrkulacji zachodniej. To oznacza, że z zachodu na wschód i północny wschód Europy będą co jakiś czas przechodzić fronty i cyklony wpływające na warunki pogodowe także w Polsce. Ich tor będzie przebiegać znad Atlantyku przez rejon Wielkiej Brytanii, Skandynawii, okresami Polski po północno wschodnią Europę.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 26 marca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów i burz w Polsce do 26 marca 2023

W najbliższych dniach popada szczególnie i miejscami przelotnie w poniedziałek 20.03, zwłaszcza między Warmią i Mazurami przez centrum po Górny Śląsk. W kolejnych dniach przelotnych opadów w wielu regionach kraju nie będzie brakować, zwłaszcza miedzy 23-26 marca. Lokalnie wystąpią także burze.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy do 3 kwietnia 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza opadów i temperatury do 3 kwietnia 2023

Omawiany trend pogodowy warto odnieść do długoterminowych wiązek prognostycznych z prawdopodobieństwem temperatury i opadów. Z aktualnych wyliczeń wynika, że wiosna termiczna w Polsce utrzyma się co najmniej do około 27 marca. 

Pogoda na 16 dni Krakowa

Pogoda na 16 dla Krakowa, ciepła wiosna i burze w prognozach, przewidywana temperatura do 3 kwietnia 2023

Przed nami więc dość przyjemny nowy tydzień pod względem temperatur, bo utrzyma się przeważnie termiczna wiosna, ale będą się pojawiać miejscami przelotne opady, w tym również lokalne burze, które pod względem ograniczonego obszaru będą jedynie przerywnikiem wiosennej pogody. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!