| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będzie późny powiew babiego lata. Temperatura w Polsce zaskoczy?

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będzie późny powiew babiego lata. Temperatura w Polsce zaskoczy?

Umiarkowane temperatury, częste okresy złotej jesieni, ale z szansą również na późny powiew babiego lata - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Z prognoz wynika, że pierwszego śniegu na nizinach nadal nie będzie. Sumy opadów deszczu ponownie będą niskie z uwagi na dominujący wpływ antycyklonu i tylko czasami wdzieranie się mało aktywnych stref frontów atmosferycznych. Generalnie, jesień w październiku w Polsce w dalszym ciągu będzie łagodna, aczkolwiek w nocy okresami wrócą miejscami przymrozki w czasie adwekcji chłodniejszego powietrza i rozpogodzeń.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 9, do 24 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, możliwy późne babie lato w Polsce, prognoza temperatury do 24 października 2022

W nowym tygodniu temperatury maksymalne w Polsce utrzymają się na umiarkowanym poziomie. W zależności od regionów będą się najczęściej wahać, od 11, do 19 st. C. Dopiero pod koniec tygodnia lub na początku kolejnego prawdopodobnie ponownie napłynie znacznie cieplejsze powietrze i będzie znowu możliwy wzrost temperatury do lub powyżej 20 st. C. Niewykluczone, że poczujemy wtedy późne babie lato.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 9-19 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, złota jesień i późne babie lato, prognoza anomalii temperatury do 19 października 2022

W najbliższym tygodniu w czasie pogodniejszych nocy wrócą jednak miejscami przymrozki, zwłaszcza przy gruncie. Mimo to, średnia temperatura dobowa w dłuższym okresie prognostycznym utrzyma się powyżej normy o około 1-2 st. C. Średnia anomalia temperatury w skali kraju do 18 października jest prognozowana na poziomie około 1,6 st. C. powyżej średniej wieloletniej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Europie za okres do 19 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, antycyklon będzie dominował w Polsce, prognoza ciśnienia do 19 października 2022

Polska w kolejnych dniach najczęściej będzie pozostawać pod wpływem pola wyżowego rozciągającego się od Morza Kaspijskiego i Rosji po południową Europę. Okresami stabilną pogodę przerwą fronty atmosferyczne związane z głębokimi cyklonami znad północno zachodniej Europy i północnego Atlantyku. Fronty te mają jednak być mało aktywne i nie przyniosą większych sum opadów. Okresami wiatr silniej powieje, głównie górach i rejonach podgórskich oraz nad morzem. W głębi lądu raczej wiatr o sile wichury w omawianym okresie prognostycznym nie wystąpi.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce do 16 października 2022

Pogoda długoterminowa dla Polski, prognoza sumy opadów do 16 października 2022

Sezon grzybowy w Polsce nadal będzie bardzo korzystny, bo umiarkowane temperatury i czasami pojawiające się opady deszczu zapewnią grzybiarzom udane grzybobranie.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 25 października 2022

Wiązki prognostyczne bardzo wyraźnie przewidują trend pogodowy. Do połowy października czekają nas umiarkowane temperatury i okresy często bez deszczu. Dopiero w drugiej połowie miesiąca pojawi się trochę więcej deszczu, ale początkowo temperatury mogą być wysokie, jak na październik, szczególnie w południowej połowie kraju.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów deszczu do końca października 2022

Większego ochłodzenia w Polsce nie widać co najmniej do 18-19 października. Krótko mówiąc - jesienna pogoda jeszcze zmusi nas do koszenia trawników, ale będzie również zachęcać do aktywnego wypoczynku, w tym spacerów w lesie i po szlakach górskich. Trend pogodowy jest więc nadal zgodny z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami. Sezon grzewczy nadal nie będzie nas zmuszał do mocnego podkręcania systemów grzewczych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!