| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będzie pierwszy upał. Burze z gradem i ulewnym deszczem wrócą do Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będzie pierwszy upał. Burze z gradem i ulewnym deszczem wrócą do Polski

Kres przymrozków, pierwszy upał i powrót gwałtownych burz z gradem i ulewnym deszczem zapowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca już niemal całej drugiej dekady czerwca. Czekają nas dni z oddechem lata bo zrobi się okresami gorąco z szansą miejscami na niewielki upał, ale spodziewamy się przejściowo miejscami również dni nieco chłodniejszych gdy nasunie się strefa opadów i burz związana z płytkimi ośrodkami niskiego ciśnienia wchodzącymi w obszar wyżowy.

Prognoza zakresu temperatury maksymalnej w Polsce, od 4, do 19 czerwca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, pierwszy upał i burze z gradem i ulewnym deszczem w czerwcu 2023

W nowym tygodniu zmiany w polu barycznym nad Europę odetną nas od napływu powietrza arktycznego i temperatury ponownie wzrosną w wielu regionach, a przez to miejscami występujące nocne przymrozki przy gruncie na ogół powinny ustąpić. Miejscami czeka nas powrót dni gorących, czyli z temperaturą co najmniej 25 st. C. lub więcej. Pojawi się również szansa na pierwszy upał z temperaturą około 30 st. C. Do kraju z południa zacznie jednak napływać również bardziej wilgotne powietrze i będzie okresami parno.

Gorące dni w prognozach długoterminowych. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 7 czerwca 2023

Pogoda długoterminowa, pierwszy upał sięgnie Polski w czerwcu 2023, będą burze z gradem i ulewnym deszczem, przymrozki ustąpią

W okolicach 7-9 czerwca pojawi się w Polsce miejscami szansa na pierwszy upał. W tych dniach lokalnie temperatura może osiągnąć lub przekroczyć wartość 30 st. C. o ile zachmurzenie nie stanie na przeszkodzie, ale wygląda na to, że właśnie w tym okresie może to nastąpić. Jeśli tak się stanie, to pierwszy upał wystąpi w Polsce w porównywalnym okresie, jak w zeszłym roku.

Aktualnie prognozowana suma opadów w Polsce do 11 czerwca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wracają burze z gradem i ulewnym deszczem do Polski, prognoza opadów do 11 czerwca 2023

Nowy tydzień przyniesie zmiany w warunkach pogodowych. Nie będzie to już wyłącznie okres stabilnej i wyżowej pogody, gdyż z południa zacznie wkraczać strefa opadów i burz związana z płytkim niżem. W zależności od trajektorii niżu czekają nas w poszczególnych regionach i dniach miejscami możliwe okresami opady deszczu i burze, ale między strefami konwekcyjnymi będzie ponownie pogodniej i ciepło lub gorąco. Najważniejszy jest jednak fakt, że po wielu dniach wreszcie w Polsce pojawią się opady deszczu, które nieco złagodzą postępującą suszę.

Wstępnie prognozowane położenie płytkiego niżu i zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, 7 czerwca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, deszcz spadnie w Polsce, wrócą burze z gradem, czerwiec 2023

W nowym tygodniu opady deszczu i burze będą wracać do Polski szczególnie między 7-11 czerwca. Zalecamy aby w tych dniach wrócić do codziennego śledzenia prognoz burzowych, w których będziemy wskazywać, gdzie każdego dnia będzie ryzyko burz z ulewnym deszczem, gradem i silniejszym wiatrem.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 19 czerwca 2023

Omawiany trend pogodowy potwierdzają bardzo dokładnie wiązki prognostyczne z prawdopodobieństwem opadów i temperatury. Widać wyraźnie, że od 7-9 czerwca zacznie w Polsce rosnąć prawdopodobieństwo powrotu przelotnych opadów i burz. Jak to bywa w przypadku takich opadów konwekcyjnych, dopiero w prognozach bieżących można bardziej precyzyjnie przewidzieć ich zasięg nad krajem.

Pogoda na 16 dni dla Poznania

Pogoda na 16 dni dla Poznania, kiedy spadnie deszcz i będą burze, prognoza do 19 czerwca 2023

W temperaturach nie ma większego dramatu bo w przewidywanym okresie temperatury maksymalne w kraju w zależności od dnia i sytuacji barycznej będą się najczęściej wahać w przedziale 20-30 st. C. Nie będzie to więc okres chłodny, a już bardziej typowo letni pod względem termicznym.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
JG

No nie wiem... dopiero koło 21-22 czerwca coś drgnie. Standardowo pomijam góry czy jakieś Śląskie rubierza, bo to nie jest cały kraj tylko mniejszość, więc pewnikiem pod koniec tygodnia zamieścicie korekty swoich predykcji.

05 czerwiec 2023 - 08:25
Odpowiedz